مبانی شیرآلات تاسیسات و نفت

منابع آزمون ورودی به نظام مهندسی-۱
تیر ۲۴, ۱۳۹۶

مبانی شیرآلات تاسیسات و نفت

فیلم شیرآلات نفت و گاز تاسیسات

فیلم شیرآلات تاسیسات

آموزش پایپینگ

شناخت ساختمان و کارکرد شیرها در تاسیسات،نفت،گاز و پتروشیمی با آکادمی کاشانه:آموزش شیرآلات نفت و گاز و تاسیسات 

 

آموزش شیرآلات صنعت نفت و گاز و تاسیسات یکی از آموزش های مهم در این صنایع مهم است.بخشی از دانش تاسیسات ساختمانی و صنعتی شناخت تجهیزات آنهاست. شیرآلات یکی از اجزای مهم ثابت در صنعت تاسیسات و نفت و گاز و پتروشیمی است که شناخت آنها بسیار مهم است.

در این فیلم کوتاه دو تن از اساتید خبره دپارتمان نفت، گاز و پتروشیمی در مورد دانش شناخت شیرآلات (valve) صحبت می کنند. با توجه به سابقه کاری طولانی آنها و نیز تجربه فوق العاده آموزش پایپینگ ، این فیلم مقدمه خوبی برای کسانی است که در صنعت تاسیسات ساختمانی و تاسیسات نفت و گاز و پتروشیمی فعالند و می خواهند تاسیسات را فرابگیرند.

برای کار در حوزه نفت،گاز و پتروشیمی و یا تاسیسات لازم است با تمام تجهیزات ثابت و دوار موجود در این صنایع آشنا شویم و به صورت بسیار تخصصی آنها را فرا بگیریم.

در مورد شیرآلات کتاب ها و هندبوک های فراوانی نوشته شده است که لازم است خوانده شوند. اما آموزش شیرآلات با یک فیلم کوتاه می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

استفاده نادرست از شیرها باعث می شود کاربری مورد نیاز و مفیدی را که لازم داریم بدست نیاوریم و حتی باعث از کار افتادن تجهیز مهم و گران قیمتی شویم. البته نباید فراموش کرد که خود شیرها هم گاهی بسیار گران هستند.

آن چه در این فیلم می آموزید:

۱-شیرآلات چیست؟

۲-طراح پایپینگ ساختمانی یا صنعتی باید چه چیزهایی در مورد شیرها بداند؟

این مطلب را هم بخوانید  طراحی استخر -۲

۳-انواع شیرهای نفت و گاز و تاسیسات چیست؟

آقای مهندس صالحی و آقای مهندس واصف از اساتید خبره دپارتمان نفت در این خصوص صحبت می کنند.

برای دیدن فیلم تنها کافی است روی تصویر زیر کلیک کنید.

شیرها در دوره پایپینگ آکادمی کاشانه و دپارتمان نفت تدریس می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...