سالها قبل فکر ایجاد پاتوقی علمی برای اشتراک‌گذاری دانش افراد و هم‌افزایی حرفه‌ای آرزوی بزرگی برای من بود. این آرزوی بزرگ

اکنون آکادمی کاشانه نام دارد.

 

روح الله واصف

آکادمی کاشانه

انسان به اندیشیدن خویش، انسان است. امام علی (ع)

آموزش حلقه‏‌ی گمشده‏ ایست از زنجیره طراحی، نظارت، اجرا، راهبری، نگهداری و تعمیر. چه بسیار پروژه‏‌هایی که در پایان خود، هیچکس را راضی نمی‏‌سازد. نه کارفرما، نه پیمانکار و نه طراح. هیچ یک حاصل را با آنچه در ذهن خود ساختند یکسان نمی‏‌یابند. به‌راستی مشکل از کجاست؟ آیا صحیح است با حدس و خطا سعی در آموختن نماییم؟ حالا که در قلمرو مهندسی امروزی، میلیونها کد استاندارد و صدها صفحه جزئیات و هزاران تجربه مبدل گشته به قانون منتشر شده است. می‏‌توان در جمع‏‌هایی این تجربیات و قوانین و مطالعات فردی را به اشتراک گذارد.

با کمترین زمان، بیشترین بهره.

روش آموختن در کلاس چنین مزیتی دارد. خوشبختانه رنسانس آموختن در کشور ما مدتی است که آغاز و منابع چاپی مناسبی منتشر و انتقال اطلاعات رایج و مرسوم گشته است. از همین روست که عده‌ای از دوستان و همکاران شما مصمم گشته‏‌اند که کاشانه‌‌ای را بنا نهند تا مهد دانش مهندسی گردد. بی شک هر کاشانه‌‌ای را استحکامی لازم است که تلاش نموده‏‌ایم شایسته و بایسته باشد. اساتید دوره‏‌ها مهندسانی خبره و با تجربه‏‌های گران سنگ علمی و عملی هستند. برخی صاحب تالیفات ارزشمند و برخی مدرس دانشگاه نیز می‏‌باشند. سعی شده است که در تمامی دوره‏‌ها نرم‏‌افزارهای مرتبط تدریس شود. جزوات، کتاب‏ها و نرم‏‌افزارها به صورت بسته‏‌ای مکمل با گفتگوها و مباحث مطروحه در کلاس‏ها، تنظیم و ارایه می‏‌شوند. باشد که همه ما در این کاشانه دانسته‏‌های خود را به اشتراک گذاریم و بدانیم که چقدر نمی‏‌دانیم.

ما چگونه ما شدیم؟

گروه فنی مهندسی کاشانه در کنار فعالیت حرفه‌ای خود و با تکیه بر دانش و تجربه موفق اعضا و باتوجه به میل فراوان بنیانگذاران خود به امر آموزش، فعالیت خود در زمینه آموزش را در سال 1387 به صورت غیر رسمی و در سال 1388 به صورت رسمی آغاز نمود و با تاسیس آموزشگاه مهندسی کاشانه، تصمیم گرفت تا محلی برای اشتراک‌گذاری تمامی دانش مهندسی کشور فراهم نماید.

اعضای کادر فنی، آموزشی، تکنسین‌ها و مهندسان شاغل، افرادی پویا، دارای بنیۀ علمی و عملی قوی و دارای سابقه‌ای موفق و درخشان در رشته‌های مختلف می‌باشند که تمامی این تجربیات علمی و عملی خود را در این مجموعه به اشتراک گذارده‌اند و می‌کوشند که هر روز را بهتر از دیروز و فردا را بهتر از امروز سازند. شناخت جامع و مناسب از استانداردهای علمی و عملی داخلی و خارجی، مطالعات مستمر و تحقیقات کاربردی، گوشه‌ای از اشتیاق فراوان آنان به ارایه کارهایی بی‌نقص و عاری از عیب می‌باشد. با وجود این، همواره میل به آموختن و تعلیم در آنان شعله‌ور است و می‌کوشند که درهای بسته مجهولات را بگشایند.

آموزشگاه فنی مهندسی کاشانه
  • دارای گواهینامه تایید صلاحیت آموزشی از آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران- وزارت نفت
  • دارای پروانه تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه‏ ای آزاد در رشته تاسیسات مکانیکی از سازمان آموزش فنی و حرفه ‏ای کشور- وزارت کار و امور اجتماعی
  • دارای تفاهم‏نامه همکاری با انجمن علمی مهندسی حرارتی و برودتی ایران در زمینه آموزش – وزارت علوم
  • دارای مجوز برگزاری دوره های ویژه آموزشی مسئولین فنی کارخانجات صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی از سازمان غذا و دارو-وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • دارای مجوز برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارکنان دولت از معاونت ریاست جمهوری سازمان برنامه و بودجه کشور
0
شهر

اگر شما به اینجا نیامدید ما به نزد شما آمده ایم.هرجا آموزش باشد ما هستیم.

0
نفر ساعت آموزش

پذیرای شما بوده ایم تا الان، تا فردا و تا ابد!

0
دپارتمان

دپارتمان های فعال آکادمی، نیاز صنعت را برآورده می سازند.

0
سال گذشت

ما پیر نمی شویم. اما تجربه ما افزون می شود. چون به نفس شما زنده ایم.

آکادمی کاشانه متولد می شود

سالها قبل هنگامی که در حال طراحی برای یافتن یک ضریب کوچک، ساعت هامجبور بودم صدها صفحه کتاب و استاندارد و … را ورق بزنم و مطالعه کنم به این فکر افتادم که چرا تجربیات طراحان بزرگ به مهندسان آماتور و حتی باتجربه منتقل نمی شود. در همان سال ها اتفاقات تلخی مرا متوجه این معضل بزرگ فرهنگی کرد که ارزش مهندسی تاسیسات کاملاً پوشیده و مخفی مانده است و در یک تیم طراحی مهندسان تاسیسات چون افرادی اضافه دیده می شوند. برای حل این مشکل باید انجمن تشکیل می دادیم؟ خیر چون پیش از ما چنین انجمن هایی تاسیس شده بود. مجله و کتاب هم منتشر می شد. اما پاتوقی برای گردهمایی مهندسان تاسیسات وجود نداشت. تلاش برای حل این دو مشکل آنچه شد که شما اکنون با عنوان آکادمی کاشانه می شناسید. هرچند که کاشانه اکنون دارای 7 دپارتمان حرفه ای است و تفکر “امکان موفقیت تنها به صورت کارتیمی” آرزوهای مرا درنوردید و اکنون بسیار فراتر از آن چیزی است که در ابتدا می اندیشیدم. اکنون من به فتح قله هایی می اندیشم که نیاز به یاری تمام همکاران گرامی دارد.

راه های ارتباطی کاشانه

info@kaashaaneh.ir

ایمیل بزنید

021-88542891

با ما تماس بگیرید