ملاحظات طراحی برج های خنک کن باز

5/5

فهرست مطالب [نمایش]

برج خنک کن

برج خنک کن

 

تصمیمات طراحی که در انتخاب و سایزینگ برج های خنک کن و اجزای آ نها گرفته می شود، تأثیر مستقیمی روی عملکرد کل واحد آب چیلر دارد. عملکرد بلندمدت یک برج خنک کن تابعی از جزییات طراحی برج و اجزای پیرامونی آن می باشد.
در این مطلب قصد داریم به بعضی از مشکلات رایج که باید در انتخاب برج خنک کن و طراحی سیستم های آب کندانسور در نظر گرفته شود، اشاره کنیم. این مشکلات می توانند توانایی سیستم برای عملکرد مطمئن و کارآمد را کاهش دهند. همچنین نمونه هایی از تأسیسات واقعی در این مقاله ارائه می شود.

تبخیر یک فرایند سرمایشی است. برج های خنک کن از گرمای داخلی آب برای تبخیر آن و درنتیجه گرفتن گرمای آب استفاده می کنند. گرمای محسوس که دما را تغییر می دهد نیز مسئول بخش کوچکی از عملیات برج خنک کن است. هدف یک برج خنک کن، قرار گرفتن سطح جانبی زیادی از آب در معرض هوا برای افزایش تبخیر آب است.
در یک برج خنک کن، به ازای هر 10 درجه فارنهایت (6.9 درجه سانتی گراد) تغییر دما، تقریباً 1% کل جریان تبخیر می شود. دامنه و اپروچ اختلاف دمای تر هوای ورودی به برج خنک کن و آب خروجی از آن دو اصطلاح مهم مورداستفاده در بحث برج های خنک کن است.

برای دریافت بخش نخست این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آکادمی فنی مهندسی کاشانه

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تا چند دقیقه دیگه تماس میگیریم

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز

هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد…

 

طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

آیا سوالی دارید ؟

دانلود کتاب الکترونیکی

درآمد تاسیسات
در کشور های مختلف

جهت دریافت لینک اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام دوره اصول طراحی شروع شد

12.500.000

ده میلیون و 500 هزار تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مانده تا پایان تخفیف