کاهش خوردگی و رسوب گذاری برج خنک کننده

بخشودگی جرائم مالیاتی
5/5

فهرست مطالب [نمایش]

کاهش خوردگی و رسوب گذاری برج خنک کننده

 

مشکل خوردگی فوق می تواند به شکل حفره باشد که به صورت خوردگی محلی (Corrosion Localized) نمایان می شود که نهایتا به سوراخ شدن فلز منتهی می گردد.
رسوب
از رسوبات بسیار شناخته شده در سیستم برج خنک کننده، پروسس و یوتیلیتی CaCo3 می باشد، با توجه به وجود قلیائیت کلسیم و بی کربنات در آب گردشی، بی کربنات ها از طریق افزایش درجه ی حرارت و با افزایش سریع PH تجزیه می گردند.
حلالیت کربنات کلسیم با افزایش درجه ی حرارت کاهش می یابد، به نحوی که تغییرات حرارت به تنهایی می تواند باعث رسوب کربنات کلسیم از محلول اشباع یا نزدیک به اشباع شود.
از رسوبات مهم دیگر CaSo4 می باشد که کریستال های این نمک کوچک تر از کریستال های کربنات کلسیم می باشد و لذا به مراتب سخت تر و متراکم تر از رسوب کربنات خواهد بود.
از عواملی که موثر در مکانیزم تشکیل رسوب می باشند می توان به افزایش درجه ی حرارت، افزایش PH و افزایش قلیائیت اشاره نمود. هم چنین بالا بودن غلظت بعضی از نمک ها نظیر کلرور سدیم و سولفات کلسیم و غیره در میزان حلالیت آن ها موثر بوده و استعداد رسوب گذاری بیش تر خواهد شد.
فولینگ یا رسوب گذاری
آب جبرانی در بیش تر مواقع حاوی مواد معلقی نظیر گل و لای، شن، خاک رس، مواد بیولوژیکی و یا محصولات خوردگی نظیر زنگ آهن می باشد. مواد مذکور در محل های با سرعت کم آب ته نشین گردیده و باعث کاهش انتقال حرارت در سطح فلز می گردند. سرعت ته نشینی این مواد مربوط به…

 

جهت مشاهده ادامه مقاله کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آکادمی فنی مهندسی کاشانه

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تا چند دقیقه دیگه تماس میگیریم

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز

هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد…

 

طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

آیا سوالی دارید ؟

دانلود کتاب الکترونیکی

درآمد تاسیسات
در کشور های مختلف

جهت دریافت لینک اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام دوره اصول طراحی شروع شد

12.500.000

ده میلیون و 500 هزار تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مانده تا پایان تخفیف