کاربرد نرم افزار PDMS در تاسیسات

5/5

فهرست مطالب [نمایش]

آیا نرم افزار PDMS را می شناسید؟

نرم افزارهای شبیه ساز ساختمان و سیستم های آن چندسالی است که به شکلی واکنشگرا و تعاملی مورد استفاده قرارگرفته است. نرم افزارهایی مانند فوتوشاپ و یا 3DMAX دیگر استفاده چندانی در تاسیسات مکانیکی ساختمان ندارند. برای شبیه سازی تاسیسات مکانیکی به نرم افزارهایی واقع گرا و دارای خانواده کاملی از اجزاء مرتبط نیاز است.

از میان نرم افزارهای مختلف قوی ترین نرم افزار شبیه ساز موتورخانه های ساختمان ها، نرم افزار PDMS است. این نرم افزار که در واقع برای شبیه سازی پلنت های نیروگاهی و سایت های بزرگ نفتی استفاده می شود با هنر و ترفند مهندسان برای شبیه سازی موتورخانه ها و تجهیزات آنها نیز استفاده می شود که همین امر یعنی استفاده از قویترین نرم افزار سایت های نفتی برای موتورخانه، نشان از نتیجه فوق العاده مدل سازی دارد.

نرم افزار PDMS را شرکت AVEVA ساخته و روانه بازار کرده است. از این نرم افزار برای طراحی بسیاری از نیروگاه ها، خطوط انتقال جرم مانند نفت و … ، واحدهای فرآیندی مانند واحد ساخت قیر،گازوییل و مانند آنها استفاده شده است.

شرکت سازنده PDMS

AVEVA

موتورخانه های ساختمان های بسیاری نیز با این نرم افزار مدل و با کمک آن اجرا شده اند. با این نرم افزار می توانید سازه، خطوط و سینی های کابل، دستگاه ها و تجهیزات برقی و خلاصه هرآنچه که در موتورخانه وجود دارد را شبیه سازی و مدلسازی کنید.حتی بیش از داخل موتورخانه را نیز می توان مدلسازی کرد.

استفاده از نرم افزار PDMS برای طراحی موتورخانه های تاسیساتی برای نخستین بار در ایران در آکادمی کاشانه تدریس شد. مدرس این دوره آقای مهندس صدرا واصف هستند که از متخصصین تراز اول این نرم افزار و از پیشگامان استفاده از آن برای مدلینگ موتورخانه می باشند.

در فیلمی که مشاهده می کنید ایشان در مورد نرم افزار PDMS و کاربردهای آن صحبت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آکادمی فنی مهندسی کاشانه

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تا چند دقیقه دیگه تماس میگیریم

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز

هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد…

 

طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

آیا سوالی دارید ؟

دانلود کتاب الکترونیکی

درآمد تاسیسات
در کشور های مختلف

جهت دریافت لینک اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام دوره اصول طراحی شروع شد

12.500.000

ده میلیون و 500 هزار تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مانده تا پایان تخفیف