چای نوشابه ای با هزار و یک خاصیت

چای

چای

یافته های نوین علمی، باورهای دیرین در مورد چای را تائید می کند. مطابق داستانی کهن، تقریباً ۵۰۰۰ سال قبل امپراتور اسطور های چین به نام «شن تانگ » چند برگ را درون فنجان آب داغ می ریزد. فرمانروای یادشده تأکید داشت که چای دم شده به مراتب از آب معمولی بهتر است. وی آن را درمانی جهت بیماری های کلیوی، تب، عفونت سینه و برآمدگی ها (تومور) که در مغز ایجاد می شوند، محسوب می داشت.
شاید اظهارات «شین » مبالغه آمیز بوده اند. ولی امروزه پژوهندگان زیست پزشکی به شواهدی دست یافته اند که دانش پیشینیان را پیرامون خواص این نوشیدنی برای پیشگیری از بیماری ها و طولانی شدن عمر، مورد تائید قرار می دهد.
دکتر جان ویسبرگر، عضو ارشد موسسه بهداشت آمریکا که یک مرکز پژوهشی در واهالا واقع در نیویورک است، اظهار می دارد: «به نظر می آید که اجزای تشکیل دهنده احتمالاً خطر شماری از امراض عمده حاد همچون سکته مغزی، حمله قلبی و برخی سرطان ها را کاهش می دهد .»
نوشیدن چای شاید حتی جلوی پوسیدگی دندان را بگیرد. بی تردید تمام این ها خبرهای مسرت بخشی برای مردم است. بعد از آب، این نوشابه مفید بیشترین فروش را در جهان دارد. تخمین زده اند که جهانیان روزانه یک میلیارد فنجان چای می نوشند!

در تعداد زیادی از فرهنگ های سراسر تاریخ، از چای به عنوان یک معجزه دارویی یادشده است. بیش از هزار سال پیش راهبان بودائی چای را به دلایل مذهبی می نوشیدند تا در تمام مدتی که در حال مراقبت هستند، هشیار باشند. در حال حاضر می دانیم که این خاصیت به سبب وجود کافئین است. چای تقریباً نصف قهوه کافئین دارد.

 

برای دریافت فایل کامل pdf اینجا را کلیک کنید.

دوره اصول طراحی
مانده تا شروع دوره
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
عضویت و ورود
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد