پمپ های حرارتی منبع هوایی- بخش دوم

پمپ های حرارتی منبع هوایی
پمپ های حرارتی منبع هوایی
تیر ۲۱, ۱۳۹۶
سیستم های توزیع هوا با اختلاط مناسب در اتاق- بخش اول
سیستم های توزیع هوا با اختلاط مناسب در اتاق- بخش اول
تیر ۲۸, ۱۳۹۶

پمپ های حرارتی منبع هوایی- بخش دوم

پمپ های حرارتی منبع هوایی

پمپ حرارتی

پمپ های حرارتی

پمپ های حرارتی

پمپ های حرارتی که به دو نوع منبع زیرزمینی و منبع هوایی تقسیم می شوند، ادوات تبرید تمام الکتریکی هستند که وظیفه آن ها صرفاً انتقال حرارت بوده و هیچ گونه سوخت فسیلی درآن مصرف نمی شود و بالطبع فاقد هرگونه آلایندگی زیست محیطی می باشند. این پمپ ها قابلیت گرم و سرد کردن اماکن با راندمان بالا را داشته که این راندمان در نواحی گرمسیری بالاتر می باشند.

پمپ حرارتی منبع هوایی در فصل تابستان دقیقاً عکس این این فرایند را انجام می دهند. اصول کارکرد پمپ حرارتی منبع زمینی نیز به همین منوال بوده با این تفاوت که زمین جانشین هوای بیرون می شود. در نوشتار حاضر صرفاً به توضیح به پمپ های حرارتی منبع هوایی پرداخته و هم چنین مبرد های مورد استفاده نیز مطالبی ارائه خواهد شد.

شاید در وهله ی اول، این امر شگفت آور باشد پمپ حرارتی منبع هوایی بتواند از هوای سرد بیرون (حداقل ۴۰ درجه ی فارنهایت) گرما را استخراج کرده و برای گرمایش آن را به داخل تزریق نماید اما در واقع سیستم پمپ های حرارتی با به کار بردن یک سیکل تبرید به شایستگی قابلیت انجام این کار را خواهند داشت.

 

برای دریافت متن کامل بخش دوم این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  متره و برآورد تاسیسات مکانیکی و برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...