پروبیوتیک

پروبیوتیک

هضم راحت غذا:
اگر در هضم غذا مشکل دارید بهتر است مصرف مواد غذایی سرشار از پروبیوتیک را آغاز کنید. همچنین می توانید از مکمل های آن استفاده کنید تا با مشکلاتی مانند تحمل لاکتوز مقابله کنید. این باکتری های مفید به شما کمک خواهند کرد تا بهتر بتوانید از عهده هضم محصولات لبنی و البته دیگر مواد غذایی بر بیایید.

جذب بهتر مواد غذایی:
می خواهید بیشترین میزان ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مواد غذایی را جذب کنید؟ مصرف این باکتری ها باعث جذب بیشتر مواد مغذی موجود در مواد غذایی مصرفی تان می شود به عنوان مثال پروبیوتیک ها تأثیر زیادی در جذب کلسیم و ویتامین B دارد.

 

برای مقابله با عفونت ها و ویروس ها:
پروبیوتیک ها به بدنتان قدرت می دهند تا با میکروب ها مقابله و هر نوع بیماری و عفونتی را از شما دور کند. در واقع این ترکیبات مفید مانند نگهبانان بدن هستند که باعث کاهش ابتلا به بیماری های قارچی (میکوز) و عفونت های مجاری ادرار شده و یک سلاح خوب در برابر آکنه و آلودگی به E.coli باکتری محسوب می شود.
مجاری ادراری نیز نیاز به تعادل بین باکتری های خوب و بد دارند. به همین دلیل نیز مصرف پروبیوتیک ها می تواند مانع از بروز عفونت در مجاری ادراری بعد از مصرف آنتی بیوتیک ها شود.

کلمه پروبیوتیک از یک کلمه یونانی به نام برای زندگی گرفته شده است. این باکتری های مفید برای هضم راحت غذا مفید بوده و به طور  طبیعی در برخی مواد غذایی مانند ماست، شوکروت (خوراکی فرانسوی تهیه شده از کلم)، کفیر و غیره وجود دارد. نتایج بررسی های علمی متعدد نشان داده است که ارتباطی بین باکتر یهای فعال موجود در پروبیوتیک ها و پیشگیری و درمان برخی از بیماری ها وجود دارد.

در این مطلب به چند فایده پروبیوتیک ها اشاره کرده و شما را به مصرف بیشتر مواد غذایی حاوی این ترکیبات دعوت می کنیم.

 

برای مشاهده متن کامل مقاله، اینجا را کلیک کنید.

عضویت و ورود
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد