نرم افزار های تاسیسات مکانیکی + دانلود

نرم افزار های تاسیسات مکانیکی از اجزای جدا نشدنی مهندسی تاسیسات هستند. دانستن این نرم افزارها می تواند در طراحی تاسیسات زمان را بهینه کند و دقت طراح تاسیسات را بالا ببرد. در این مقاله به معرفی این نرم افزارها می پردازیم.

نرم افزار اتوکد

AUTOCAD-logo

امروزه طراحی به کمک نرم افزار  (Computer Aided Design (CAD از اهمیت ویژه ای در تکنولوژی و علوم فنی و مهندسی برخوردار است. با جرأت و اطمینان می‌توان ادعا کرد که نرم افزار اتوکد، پیشرفته ترین نرم افزار در زمینه طراحی به کمک کامپیوتر می‌باشد. این نرم افزار در تمام زمینه های علوم فنی و مهندسی به بهترین نحوی کارآیی و قابلیت های فوق العاده خود را به اثبات رسانده است.

نرم افزار اتوکد، از طراحی یک طرح ساده دو بعدی گرفته تا پیچیده ترین طرح های سه بعدی، دقت، سرعت و کیفیت فوق العاده ای از خود نشان می دهد.به نحوی که اکنون در مرزهای دانش و تکنولوژی، از این نرم افزار برای طراحی اولیه و نهایی طرح های ساده و پیچیده ترسیمی- محاسباتی استفاده بهینه می شود.

این نرم افزار در تمام علوم مهندسی جهت هرگونه ترسیم مانند نقشه ها، مدارات و … استفاده می شود.

ترسیم در اتوکد

نویسنده و گسترش دهنده این نرم افزار فوق العاده قدرتمند شرکت Autodesk می‌باشد. شاید نخستین ویرایش استفاده شده از این نرم افزار در ایران 14 بوده است که تحت ویندوز کار می کرد. شرکت اتودسک با افزودن المان هایی به این نرم افزار، آن را برای مصارف خاصی کاربردی تر کرده است؛ به عنوان مثال ابزارهایی چون پیچ، چرخ دنده و … را در نسخه ی خاص Mechanical Desktop می توان یافت.

حتی برای طراحی مدل لباس و الگوهای دوخت آن نیز ویرایش هایی از این نرم افزار منتشر شده است.

نرم افزار Autodesk Revit MEP

نرم افزاری قدرتمند از شرکت Autodesk به منظور طراحی و ترسیم نقشه‌ های تاسیسات ساختمانی می‌ باشد که برای طراحی و رسم فنی طراحی نقشه‌ های آسانسور ها، تهویه‌ ها، نردبان‌ های اضطراری و تجهیزات آتش نشانی و نجات و طراحی الکتریکی مانند شبکه برق ساختمان، و لوله کشی و درواقع ترکیب همه نقشه کشی‌ های تخصصی الکتریکی، پایپینگ (لوله کشی) و مکانیک به کار می‌ رود.
در این نرم افزار با استفاده از ابزار های جدید و حرفه‌ ای و با وجود شمایل و شکلک‌ های هر قسمت از تاسیسات می‌توان با کشیدن آن ها در صفحه سریعاً و به بهترین و دقیق‌ ترین شکل طرح تاسیسات را به وجود آورد.
همچنین با این نرم افزار کامل، بسیار سریع می‌ توان اسناد و طرح‌ های تاسیسات را مرور و مدیریت نمود.
از ویژگی‌ های این نرم افزار می‌توان به اشتراک گذاری اسناد و فایل‌ ها با برنامه‌ هایی نظیر اتوکد آرشیتکت، الکتریکال و مکانیکال اشاره نمود که مورد استفاده هر یک از پیمانکاران و سازندگان پروژه‌ های عظیم تاسیسات ساختمان‌ های بزرگ، فرودگاه‌ ها، ایستگاه‌ ها، کارخانه‌ ها، تاسیسات پتروشیمی و … می‌ باشد. این نرم افزار به طور کامل از فرمت‌ های سه بعدی DWF پشتیبانی می‌ کند.

 

عضویت و ورود
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد