ملاحظات طراحی برج های خنک کن باز – بخش دوم

ملاحظات طراحی برج های خنک کن باز
آذر ۱, ۱۳۹۶
لوله کشی و جوشکاری در سیستم های برودتی
آذر ۸, ۱۳۹۶

ملاحظات طراحی برج های خنک کن باز – بخش دوم

برج خنک کن

برج خنک کن

 

تصمیمات طراحی که در انتخاب و سایزینگ برج های خنک کن و اجزای آ نها گرفته می شود، تأثیر مستقیمی روی عملکرد کل واحد آب چیلر دارد. عملکرد بلندمدت یک برج خنک کن تابعی از جزییات طراحی برج و اجزای پیرامونی آن می باشد.
در این مطلب قصد داریم به بعضی از مشکلات رایج که باید در انتخاب برج خنک کن و طراحی سیستم های آب کندانسور در نظر گرفته شود، اشاره کنیم. این مشکلات می توانند توانایی سیستم برای عملکرد مطمئن و کارآمد را کاهش دهند. همچنین نمونه هایی از تأسیسات واقعی در این مقاله ارائه می شود.

تبخیر یک فرایند سرمایشی است. برج های خنک کن از گرمای داخلی آب برای تبخیر آن و درنتیجه گرفتن گرمای آب استفاده می کنند. گرمای محسوس که دما را تغییر می دهد نیز مسئول بخش کوچکی از عملیات برج خنک کن است. هدف یک برج خنک کن، قرار گرفتن سطح جانبی زیادی از آب در معرض هوا برای افزایش تبخیر آب است.
در یک برج خنک کن، به ازای هر ۱۰ درجه فارنهایت (۶.۹ درجه سانتی گراد) تغییر دما، تقریباً ۱% کل جریان تبخیر می شود. دامنه و اپروچ اختلاف دمای تر هوای ورودی به برج خنک کن و آب خروجی از آن دو اصطلاح مهم مورداستفاده در بحث برج های خنک کن است.

برای دریافت بخش دوم این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  آزمایشگاه دانشگاه الگویی جهت استفاده بهینه از انرژی - بخش دوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...