فناوری شبکه ای کنترل-بخش1

5/5

فهرست مطالب [نمایش]

فناوری شبکه ای کنترل-بخش1

فناوری شبکه ای کنترل-بخش1

فناوری شبکه ای کنترل-بخش1

پیشرفت‌های اخیر فن‌آوری‌های شبکه‌ای کنترل تجهیزات تهویه مطبوع همراه با فراهم آمدن درکی عمیق‌تر از طبیعت بارهای سرمایی در ساختمان‌ها موجب شده‌اند تا پتانسیل‌های فراوانی برای صرفه‌جویی بیشتر در موتورخانه‌های سرمایشی مرکزی شناسایی شوند.
اگر این موتورخانه‌ها به شبکه‌های کنترل دیجیتال برای بارها مجهز شوند، به دست آوردن مزایای اقتصادی زیر در مقایسه با سیستم‌های سنتی سرمایش منطقه‌ای محتمل خواهد بود: (۱) ابعاد کوچک‌تر و در نتیجه چیلرهای ارزان‌تر برای تأمین بار.(2)
کسب بازده کاری سالانه افزون‌تر. سیستم‌ها و موتورخانه‌های سرمایش و گرمایش منطقه‌ای که هم‌اینک برای کاربردهای عادی طراحی می‌شوند از سیستم‌های کنترل شبکه‌ای بهره می‌برند. کنترل‌کننده‌های شبکه‌ای موجب می‌شوند تا سیستم در نقاط مصرف، بارهای واقعی را تأمین نموده و در تمامی زمان‌ها نرخ جریان و دمای آب سرد چیلرها را برای بهینه ساختن بازده آن‌ها تصحیح نماید.
علاوه بر این، شبکه کنترل می‌تواند بر کاستی‌های سرمایش و یا گرمایش که به دلیل نقص تجهیزات در نقاط توزیع یافته مصرف پدید می‌آیند مدیریت داشته باشد.
شبکه‌های خودکار مبتنی بر این روال مدیریتی حتماً بارهای بحرانی را تأمین نموده و از کمبود سرمایش و یا گرمایش در نقاط مصرف جلوگیری می‌کند لذا نیاز به استفاده از سیستم‌های کمکی و پشتیبان در طراحی کاهش می‌یابد. این مقاله به بحث درباره بخش سرمایشی این سیستم‌ها خواهد پرداخت و منافع حاصله از همبستگی شبکه‌های ارتباطی و کنترلی در طراحی چیلرها و موتورخانه را مورد بررسی قرار خواهد داد.
این مباحث با استفاده از مثال‌های واقعی و نکاتی که در زمان طراحی آن‌ها پیش آمده است مطرح خواهند شد تا چگونگی تأثیر اصول آن بر سایر سیستم‌های گرمایش و یا سرمایش منطقه‌ای نشان داده شود.

 

دریافت فایل PDF کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آکادمی فنی مهندسی کاشانه

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تا چند دقیقه دیگه تماس میگیریم

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز

هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد…

 

طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

آیا سوالی دارید ؟

دانلود کتاب الکترونیکی

درآمد تاسیسات
در کشور های مختلف

جهت دریافت لینک اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام دوره اصول طراحی شروع شد

12.500.000

ده میلیون و 500 هزار تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مانده تا پایان تخفیف