ضایعات غذایی و مشکلات آن

5/5

فهرست مطالب [نمایش]

ضایعات غذایی

ضایعات غذایی و مشکلات آن

ضایعات غذایی

ضایعات غذایی و مشکلات آن

طبق مطالعه ای که به تازگی توسط محققان هلندی انجام شده است، ضایعات غذایی مشکلی بیش از آن چیزی است که پیش از این تصور می شد و با ثروتنمدتر شدن کشورهای در حال توسعه شدیدتر هم می شود.
این مطالعه که در مجله Plos One منتشر شده می گوید ضایعات غذایی دو برابر مقادیر برآوردشده قبلی است و حدود یک سوم کل غذای موجود برای مصرف انسان را تشکیل می دهد.
این محققان رابطه ای بین ضایعات و ثورت به دست آوردند که در نتیجه آن با ثروتمندشدن کشور یا منطقه، تلفات و ضایعات غذایی هم افزایش می یابد. آنها این پدیده را «انعطاف پذیری ثروت ضایعات غذا» نامیده اند. نکته قابل توجه رقم میانگین سرانه 6.7 دلار  بود که بعد از آن سبب افزایش هدردادن قابل توجه مواد غذایی می شد.
ضایعات غذایی در حال حاضر به دلیل کاهش منابع کشاورزی یک مشکل جدی تلقی می شود؛ چرا که این پسماندها منبع مهمی از گاز گلخانه ای هستند؛ هیئتی در سازمان ملل برآورد می کند که 3.3 میلیون تن دی اکسید کربن به تولید غذایی که هرگز خورده نمی شود تولید می شود.
مطالعه هلندی توصیه می کند دولت ها مخصوصاً در کشورهای در حال توسعه به مصرف کنندگان در مورد تغییر الگوهای مصرف و انتخاب روش های پایدار آموزش دهند.

 

برای دریافت فایل PDF کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آکادمی فنی مهندسی کاشانه

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تا چند دقیقه دیگه تماس میگیریم

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز

هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد…

 

طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

آیا سوالی دارید ؟

دانلود کتاب الکترونیکی

درآمد تاسیسات
در کشور های مختلف

جهت دریافت لینک اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام دوره اصول طراحی شروع شد

12.500.000

ده میلیون و 500 هزار تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

مانده تا پایان تخفیف