تهویه مطبوع مراکز درمانی-بخش اول

نظافت کانال های هوا
دی ۳, ۱۳۹۶
تهویه مطبوع مراکز درمانی-بخش دوم
دی ۱۷, ۱۳۹۶

تهویه مطبوع مراکز درمانی-بخش اول

 

هوا ناقل اولیه گرما، رطوبت، آلودگی ها و آلاینده های هوا در تأسیسات مراکز درمانی مثل اتاق های بیمار، اتاق های ایزوله و اتاق های عمل است؛ بنابراین مسیر جریان هوای رفت نقش مهمی در تعیین سرعت و دمای هوا، غلظت آلاینده ها و مسیر جریان میکروب های بیماری زای هوا در این فضاها دارد. این عوامل آسایش حرارتی ساکنین، کیفیت هوای داخل، توزیع آلودگی سطحی و پتانسیل انتقال بیماری زاهای هوا در یک اتاق را تعیین می کنند.

الگوهای جریان هوا، توزیع دما و غلظت آلاینده ها شامل مسیر جریان بیماری زاهای هوا در یک اتاق بیمار به چندین عامل مرتبط از جمله محل و نوع دریچه های هوای رفت، سرعت جریان هوای رفت (میزان تغییر هوا) و جریانات دریچه ی هوای رفت مربوطه، دمای هوای رفت، اندازه و محل هوای برگشت، سرعت جریان اگزاست حمام، محل و قدرت منابع حرارتی مختلف در یک اتاق، چیدمان وسایل و سایر موانع جریان هوا و نیز محل نسبی یک بیمار در اتاق بستگی دارد.

این مطالعه تلاش می کند با استفاده از شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، تأثیر محل رفت و برگشت روی الگوهای جریان هوا و توزیع دما همراه با آسایش حرارتی ساکنین و مسیر جریان احتمالی بیماری زاهای هوا در یک اتاق بیمار معمولی را ارزیابی کند.

برای دریافت متن کامل بخش اول این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  روش انتخاب پمپ های سانتریفیوژ برای مصارف آبرسانی-بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...