هوا ناقل اولیه گرما، رطوبت، آلودگی ها و آلاینده های هوا در تاسیسات مراکز درمانی مثل اتاق های بیمار، اتاق های ایزوله و اتاق های عمل است؛ بنابراین مسیر جریان هوای رفت نقش مهمی در تعیین سرعت و دمای هوا، غلظت آلاینده ها و مسیر جریان میکروب های بیماری‌زای هوا در این فضاها دارد. این عوامل آسایش حرارتی ساکنین، کیفیت هوای داخل، توزیع آلودگی سطحی و پتانسیل انتقال بیماری‌زاهای هوا در یک اتاق را تعیین می کنند.

الگوهای جریان هوا، توزیع دما و غلظت آلاینده ها شامل مسیر جریان بیماری زاهای هوا در یک اتاق بیمار به چندین عامل مرتبط از جمله محل و نوع دریچه های هوای رفت، سرعت جریان هوای رفت (میزان تغییر هوا) و جریانات دریچه ی هوای رفت مربوطه، دمای هوای رفت، اندازه و محل هوای برگشت، سرعت جریان اگزاست حمام، محل و قدرت منابع حرارتی مختلف در یک اتاق، چیدمان وسایل و سایر موانع جریان هوا و نیز محل نسبی یک بیمار در اتاق بستگی دارد.

این مطالعه تلاش می کند با استفاده از شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، تأثیر محل رفت و برگشت روی الگوهای جریان هوا و توزیع دما همراه با آسایش حرارتی ساکنین و مسیر جریان احتمالی بیماری زاهای هوا در یک اتاق بیمار معمولی را ارزیابی کند.

برای دریافت متن کامل بخش اول این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

عضویت و ورود
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد