بهینه‌سازی مصرف انرژی با چیلر تراکمی

رزومه نویسی
چگونه یک رزومه خوب بنویسیم
مرداد ۳, ۱۳۹۸
چه کتابهایی بخوانیم؟
برای طراحی موتورخانه چه کتابهایی بخوانیم؟
مرداد ۳, ۱۳۹۸

بهینه‌سازی مصرف انرژی با چیلر تراکمی

چیلر تراکمی

بهینه‌سازی مصرف انرژی با چیلر تراکمی

بهینه‌سازی مصرف انرژی امروزه از دغدغه‌های همه دولت‌هاست و قوانین متعددی برای آن وضع می‌گردد. کاهش تلفات انرژی یا از بین بردن این تلفات به عنوان یک قدم اقتصادی مهم در برنامه‌های صرفه جویی انرژی به شمار می‌رود و می‌تواند اثرات زیادی در صرفه جویی هزینه‌های مرتبط با دستگاه ها و وسایل داشته باشد.

به همین جهت یکی از وظایف مهندسین، تلاش در جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی در ساختمان‌ها می‌باشد. مهندسین تاسیسات به عنوان یکی از مهمترین عواملی که مسئول طراحی موتورخانه به عنوان قلب یک ساختمان هستند، می‌بایست تمامی حالت‌های بهینه سازی انرژی را در نظر بگیرند. یکی از دستگاههایی که می‌توان مصرف انرژی آن را کنترل کرد چیلرهای تراکمی هستند. ما به عنوان بک مهندس تاسیسات باید بهترین حالت استفاده از تجهیزات تاسیساتی را بدانیم و همواره در راستای بهینه سازی مصرف انرژی اقدامات لازم را انجام دهیم.

بخشی از کلاس آموزش طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات در آکادمی کاشانه به مبحث چیلرهای تراکمی میپردازد.

در همین راستا جناب آقای مهندس واصف یکی از مدرسین دوره طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات، چگونگی بهینه سازی مصرف انرژی در چیلر تراکمی را توضیح میدهند. نکته هایی طلایی که شاید سالیان کار و تجربه لازم باشد تا به این نکات دست پیدا کنیم.

 

 

 

 

 

این مطلب را هم بخوانید  طراحی سیستم های تهویه تاسیسات مکانیکی-فیلم آموزشی قسمت2

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...