بهترین محل برای نصب چیلرهای هواخنک

آشپزخانه صنعتی
تهویه آشپزخانه های صنعتی-بخش سوم
شهریور ۵, ۱۳۹۶
بررسی تجربی عملکرد بادگیرها و آب انبار – بخش اول
مهر ۱۸, ۱۳۹۶

بهترین محل برای نصب چیلرهای هواخنک

اغلب به دلایل زیبایی، چیلرها پشت نمای معماری یا جایی که برای عابرین پیاده قابل رؤیت نباشد قرار می گیرند. با این وجود این کار جریان هوای محیط به این چیلرها را محدود می کند. به علاوه عملکرد کندانسورهای هواخنک به دلیل سیرکولاسیون مجدد خروجی های تخلیه داغ از فن های کندانسور به ورودی هوای چیلر، در شرایط دمای بسیار بالا و باد شدید دچار مشکل می شود.
مقاله حاضر ترجمه مقاله ژانویه ۲۰۱۶ ژورنال اشری می باشد.

سرعت باد، جهت باد، فاصله بین چیلرها، فاصله تا ساختمان و ارتفاع دیوار ساختمان و نما می تواند بر پراکنده شدن خروجی های تخلیه از چیلرها تأثیر گذاشته و دمای هوای ورودی به کندانسور هواخنک را افزایش دهد. مطالعه و شبیه سازی دینامیک سیالات (CFD) برای پی بردن به تأثیر سرعت باد، جهت باد (جهت چیلرها نسبت به جهت باد)، فاصله بین چیلرها و فاصله چیلرها از ساختمان مجاور انجام شد.
عملکرد سرمایشی کندانسورهای هواخنک از نظر الگوهای جریان هوا، پخش شدن خروجی های چیلرهای اطراف و توزیع دمای هوا در ورودی هوای چیلر ارزیابی می شود. گستره سیرکولاسیون مجدد خروجی تخلیه داغ تا ورودی هوا و تأثیر آن روی عملکرد چیلر از نظر افزایش میانگین دماهای هوای ورودی برآورد می شود.

برای دریافت متن کامل بخش اول این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...