سردخانه های میوه ها و سبزیجات

بررسی بهترین پروژه بازسازی ساختمان های قدیمی- بخش دوم
آذر ۲۲, ۱۳۹۶
نظافت کانال های هوا
دی ۳, ۱۳۹۶

سردخانه های میوه ها و سبزیجات

 

فاسد شدن میوه ها و سبزیجات طی زمان نگهداری آنها، بستگی عمیقی به دما دارد. یکی از راه هایی که می توان برای کند کردن این روند به کار گرفته و مدت نگهداری میوهها و سبزیجات را افزایش داد، پایین آوردن دما به میزان مناسب است. بایستی به خاطر داشته باشیم که اگر دما خیلی پایین باشد، این محصولات صدمه دیده و همچنین به محض اینکه از سردخانه خارج شوند، روند فاسد شدن آنها دوباره آغاز شده و حتی در اغلب موارد این روند سریعتر خواهد بود.

بسیار مهم است که میوه ها و سبزیجات طی مراحل برداشت محصول صدمه نبینند و همچنین تا حد امکان تمیز نگ هداشته شوند. محصولاتی که در خلال این مرحله صدمه دیده اند، عمر نگهداری بسیار کوتاهتری داشته و بعد از آن نیز ظاهر نامناسبی خواهند داشت. محصولاتی که به اندازه ی کافی تمیز نشده باشند نیز، می توانند باعث انتشار آفت های مختلف و همچنین قارچها در محل نگهداری شوند. این محصولات بایستی توسط تیغه هایی از جنس فولاد ضدزنگ برداشت شوند. میوه ها و سبزیجات نبایستی بعد از برداشت روی زمین رها شوند، زیرا باعث کثیف شدن آنها خواهد شد. می توان از سبدهای تمیز و یا حصیرهای مخصوص این کار استفاده نمود. برداشت میوه ها و سبزیجات در زمان مناسب نیز، از اهمیت به سزایی برخوردار است.

برای دریافت متن کامل این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  پیشگیری از مشکلات رایج در توزیع آب خنک کننده ها-۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...