ماشین های ابزار NC- بخش دوم

ماشین هایnc
ماشین های ابزار NC
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
آشپزخانه صنعتی
تهویه آشپزخانه های صنعتی
مرداد ۳۰, ۱۳۹۶

ماشین های ابزار NC- بخش دوم

ماشین هایnc

ماشین هایnc

ماشین های ابزار NC

ماشین های ابزار NC

در این مقاله در مورد ماشین های ابزار که به طریق NC کنترل می شود بحث شده و شکایتی در مورد مقایسه ی این نوع ماشین ها و ماشین های معمولی ذکر می گردد و موارد استعمال این نوع ماشین ها در صنعت امروز و نقش آن ها در بالا بردن راندمان تولید مورد بررسی قرار می گیرد.

انجمن های صنایع الکترونیک NC را این طور تعریف می کند: «سیستمی که در آن هر عمل توسط قرار دادن اطلاعات عددی کنترل می شود « به بیان دیگر NC یعنی کنترل به وسیله اعداد.
اطلاعات ورودی برای کنترل کردن ماشین ابزار NC از طریق نوار کاغذی منگنه شده در اختیار ماشین قرار می گیرد. این اطلاعات شامل یک سری عدد است که به زبان مخصوص ماشین نوشته شده اند.

دستورالعمل های نوار کاغذی توسط دستگاه «نوارخوان» خوانده و به وسیله ی عملیات الکترونیکی به علائم الکتریکی تبدیل می شود.

به طور تخمین می توان گفت که قیمت ماشین های ابزار NC حداقل دو برابر قیمت ماشین های ابزار معمولی است چون قیمت سیستم کنترل، نصف قیمت کل ماشین است در مواردی که دقت و استحکام بیشتر، از ماشین مورد درخواست است، تفاوت قیمت به چندین برابر نیز می رسد.

 

برای دریافت متن کامل بخش اول این مقاله، کافی است اینجا کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  فناوری جذبی از دیروز تا فردا- بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...