تمیز کردن و فیلتراسیون هوا

طراحی لوله کشی بخار
طراحی و نصب سیستم لوله کشی بخار و متعلقات آن
مرداد ۸, ۱۳۹۶
ماشین هایnc
ماشین های ابزار NC
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

تمیز کردن و فیلتراسیون هوا

تمیز کردن فیلتراسیون هوا

تمیز کردن فیلتراسیون هوا

فیلتراسیون هوا

فیلتراسیون هوا

تکنولوژی های تمیز کردن و فیلتراسیون هوا به منظور کاهش قرار گرفتن در معرض آلاینده های ساختمان ها از طریق حذف آن ها از هوا استفاده می شوند. این آلاینده ها شامل ذرات (که بعضی منشأ بیولوژیک دارند)، گازها و بخارها می شوند.
منبع آنها می تواند داخلی یا خارجی باشد. تکنولوژی های فیلتراسیون و تمیز کردن هوا به صورت فیزیکی آلاینده ها را حذف می کند یا در واکنش های شیمیایی ترسیب  می دهد. در مورد دوم، آلاینده ها با هدف تولید ترکیبات بی ضرر منتقل می شوند. بسته به گروه آلاینده هایی که باید حذف شوند، تکنولوژی های مختلف فیلتراسیون و تمیز کردن هوا استفاده می شود.

تکنولوژی های فیلتراسیون و تمیز کردن هوا حضور در معرض آلاینده ها در ساختمان ها را کاهش می دهند.
بنابراین جایگزین های مناسب و یا مکمل هایی برای سایر روش ها ایجاد می کنند که شامل کنترل منشأ و به دام انداختن آلاینده و نیز رقیق سازی با تهویه با هوای خارج می شود.

گاهی فرض می شود استفاده از تکنولوژی های فیلتراسیون و تمیز کردن هوا اجازه کاهش مقدار جریان هوای خارج برای تهویه را می دهد و درنتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.
مخصوصاً وقتی هوای بیرون بسیار آلوده است و این شیوه ها می توانند آلاینده ها را با هزینه کمتر از تهویه تنها حذف کنند، استفاده از این تکنولوژی ها می تواند جذاب باشد.

با این وجود کاهش جریان هوای خارج در زمان استفاده از این تکنولوژی ها لزوماً روشن نیست. بعضی از این تکنیک ها نمی توانند تأثیر زیادی در حذف آلاینده داشته باشند.

نیاز به شفاف سازی این مسئله یکی از انگیزه های اصلی ارائه این مطلب بوده است.

برای دریافت متن کامل بخش دوم این مقاله، کافی است اینجا کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزار پریماورا 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...