کارگاه عملی ساختمان و تعمیر چیلر تراکمی

آموزش طراحی شبکه‌های آبرسانی و شبکه‌های فاضلاب شهری (با نرم‌افزارهای SewerCad- WaterGEMS)
تیر ۲۰, ۱۳۹۵
مهندسی برودت
آموزش سیستم‌های برودت حرفه‌ای (مهندسی برودت)
مرداد ۱۵, ۱۳۹۵

کارگاه عملی ساختمان و تعمیر چیلر تراکمی

تعمیر و ساختمان چیلرهای تراکمی

تعمیر و ساختمان چیلرهای تراکمی

ساختمان و تعمیرات چیلر تراکمی

تعمیر وساختمان چیلر تراکمی

تعمیر وساختمان چیلر تراکمی

p2 تا چه اندازه با چیلرها آشنایی دارید؟

p2چیلرهای تراکمی را می شناسید؟ با انواع آنها آشنایی دارید؟

p2 تفاوت چیلرهای جذبی و تراکمی را می دانید؟

p2 اهمیت روزافزون استفاده از چیلرها در صنعت تاسیسات چیست؟

p2اصطلاحات ژنراتور، ابزوربر، کندانسور، اواپراتور، مایع مبرد و … چه مفهومی دارند؟

 

خنک کننده های تراکمی در مقایسه با سایر خنک کننده هایی چون تجهیزات جذبی، تبخیری و ترموالکتریکی از تنوع بی نظیری برخوردارند و این گوناگونی هم از نظر ساختار و هم از نظر کاربری چنان طیف گسترده ای را به وجود آورده که بی تردید می توان این نوع تجهیزات را فارغ از برخی ملاحظات اقتصادی و زیست محیطی در هر اقلیمی و برای هر نوع کاربرد سرمایشی مورد استفاده قرار داد.

یکی از ویژگی های مهم سیستم های تراکمی، تنوع پرشمار آنهاست. همین ویژگی بی نظیر عامل مهمی در فراگیر شدن آنها شده و به جرات می توان گفت که به غیر از برخی ملاحظات اقتصادی هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آنها به منظورها و کاربردهای مختلف وجود ندارد.

تعمیر وساختمان چیلر تراکمی

تعمیر وساختمان چیلر تراکمی

 چیلر تراکمی

در چیلر تراکمی ابتدا گاز توسط کمپرسور، متراکم می‌گردد، این گاز سپس به کندانسور وارد شده به وسیله آب یا هوای محیط، خنک شده و به مایع تبدیل می‌گردد. این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین وارد خنک‌ کننده (اواپراتور) می‌شود که در فشار کمتری قرار دارد این کاهش فشار باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع سردکننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک‌کننده، باعث ایجاد برودت در قسمت هایی که با قسمت خنک ‌کننده در ارتباطند می‌ گردد. سپس گاز ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می‌شود.

انواع چیلرهای تراکمی

چیلر تراکمی رفت و برگشتی
چیلرهای تراکمی اسکرال Scroll
چیلر تراکمی اسکرو
سانتریفیوژ

 

اجزای چیلرهای تراکمی

چیلر تراکمی

چیلر تراکمی

 

چیلرهای تراکمی دارای سه جز اصلی کمپرسور، کندانسور و اواپراتور هستند؛ اما اجزای خرد و کلان دیگری هم در ساختار یک چیلر تراکمی وجود دارد.

کمپرسور

در یک سیستم سرمایش تراکمی، کمپرسور دارای دو عملکرد مهم است. اول کاهش فشار و خارج کردن بخار مبرد  از اواپراتور و دوم افزایش فشار در اثر تراکم و افزایش دمای بخار مبرد در سمت دهش بیش از دمای سیال واسط (آب یا هوا) که قرار است موجب تقطیر مبرد در کندانسور شود.

کمپرسور در کانون مرکزی یک سیستم تراکمی قرار می گیرد و به همان اندازه که عملکرد آن متناسب با کندانسور، موجب چگالش می شود، به همان مقدار در ارتباط با اواپراتور موجب مکش و کاهش فشار می گردد. بنابراین کمپرسور علی رغم نامی که دارد عملکردی دو سویه داشته و در هردو سمت فشار ضعیف و قوی، نقش اساسی را بازی می کند.

کمپرسورها نیز مانند پمپ ها نیازمند عامل تحریک برای گردش هستند. از این رو در چیلرهای تراکمی عامل گردش به طور معمول موتور الکتریکی است؛اما در برخی چیلرها اعم از سیلندر-پیستونی یا دوار از موتورهای احتراقی نیز می توان استفاده کرد.

کندانسور

گرمای اخذ شده مبرد در کندانسور که خود نوعی مبدل حرارتی محسوب می شود با تقطیر به محیط بازپس داده می شود. اما بخار مبرد پیش از ورود به کندانسور باید به اندازه کافی در اثر عملکرد کمپرسور متراکم و گرم شده باشد تا استعداد برقراری انتقال گرما به یک واسط خنک تر مانند آب یا هوا را پیدا کند اگر نه همان مقدار انرژیی که در اواپراتور اخذ شده اینک باید توسط کندانسور مصرف گردد تا بخار مبرد به مایع تبدیل شود. بنابراین اگرچه مبرد در کندانسور از حالت گاز به مایع در می آید؛ اما تمامی عمل چگالش به عهده کندانسور نیست، بلکه کمپرسور نیز نقش مهمی را در این بین بازی می کند.
از همین رو کندانسور و کمپرسور به همراه هم واحد چگالش خوانده می شوند و در واحدهای دوتکه نیز این دو بخش در کنار یکدیگر قرار می گیرند.
کندانسورها بر مبنای سیال واسط خنک کننده بخار داغ مبرد و ساختار در سه گروه هوایی، آبی و تبخیری طبقه بندی می شوند.

اواپراتور

بخش گرماگیر و یا به عبارت دیگر سرد کننده سیستم تراکمی تبخیر کننده با اواپراتور است که در برخی منابع به طور صریح کولر خوانده می شود. اواپراتورهای چیلرهای تراکمی ممکن است از نوع خشک یا مرطوب باشد که گاهی اواپراتور انبساط مستقیم و سیلابی هم نام می گیرند. اواپراتورها هم مانند کندانسورها ممکن است آبی یا هوایی باشند.

اواپراتورهای انبساط مستقیم ممکن است از نوع پوسته و لوله، برای خنک کردن آب و یا از نوع کوئلی برای خنک کردن هوا باشند. نوع کویلی در واحدهای یکپارچه و یا به صورت کوئل در هواسازها کابرد دارند. رایج ترین نوع اواپراتورهای کوئلی انبساط مستقیم که هوا را خنک می کنند در کولرهای گازی دوتکه به عنوان واحد داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. در هر حال از اواپراتورهای انبساط مستقیمی که هوا را خنک می کنند می توان در انواع تجهیزات اعم از یک تکه یا دو تکه استفاده کرد.

نوع دیگری از اواپراتورها که امروزه استفاده از آنها در چیلرهای تراکمی رایج شده است، اواپراتور صفحه ای است که مزایایی مانند بازده بالا و حجم کم را دارد.

مبرد

در واقع مواد بسیاری، از آب گرفته تا آمونیاک و از نیتروژن تا دی اکسید کربن قابلیت استفاده به عنوان مبرد را دارند. تمام مایعات در فشار و دمای مشخصی تبخیر می شوند و از این رو می توانند اثر سرمایشی داشته باشند؛ اما در عمل نوع سیستم سرمایش و نیازهای سرمایشی و موارد دیگری مانند، گرمای نهان تبخیر زیاد، گرمای ویژه کم، عدم اثرات زیان بار زیست محیطی، سمی نبودن و … از عواملی هستند که دایره کاربرد مواد مختلف به عنوان مبرد محدود می کند.

 MR3 درباره این دوره:

با توجه به نیازهای یک کشور به سرمایه های تجدید ناپذیر و صرفه جویی در مصرف انرژی هم چنین کاهش هزینه های مصرف در ساختمان ها، آکادمی کاشانه تصمیم گرفت تا این دوره را برای مهندسان تاسیسات برگزار کند. این دوره یکی از مواردی است که هر مهندس تاسیسات نیاز دارد با آن آشنا باشد.

 

این مطلب را هم بخوانید  ساختمان و تعمیر مشعل های گازی و گازوئیلی

when

مدت دوره: ۳۰ ساعت

روزهای برگزاری: یک شنبه ها و چهارشنبه هاbuy

زمان شروع:  ۱۲ دی ماه ۹۷

ساعت برگزاری: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

 

 

what

  • ساختمان بخش های مختلف چیلرهای تراکمی و کارکرد هریک

– کمپرسور

– کندانسور

-اواپراتور

-شیر برقی اصلی

-اکسپنشن ولو

-صافی (کوردرایر)

-انواع شیر سرویس در قسمت های مختلف دستگاه برای سرویس های مشخص

-شیشه side Glass گاز

-سوپاپ روی کندانسور

-شیر برقی ظرفیتی روی کمپرسور شامل کنترل ها، فلوسوئیچ های pressure، کم فشار و پرفشار، ترموستات، آنتی فریز، کنترل فاز

-سنسورهای حرارتی برای سرسیلندر

-هیتر روغن کمپرسور

-اکولایزر که وابسته به شیر اپنشل والو می باشد برای کنترل گاز ورودی به اواپراتور

-مخزن روغن که بین کمپرسور و کندانسور قرار می گیرد

-روغن A.G.S برای گاز ۲۲ و ۳٫G.S برای گاز ۱۲

-درجه های مانومتر و ترمومتر روی لوله ها چیلر و برج

-ترموستات برج خنک کننده

-Over Load خود کمپرسور در داخل سیم پیچ عیب یابی

  • قطعات مختلف و کارکرد چیلر و آموزش رفع آن

 

 register

 

 

who

با توجه به حساسیت دوره های طراحی و تعمیرات، آکادمی کاشانه با افتخار اعلام می نماید که این دوره با تدریس استاد محترم جناب آقای مهندس علی اصغر خوب خصلت برگزار می شود. ایشان از اساتید شناخته شده دوره های تاسیساتی در دانشگاه و مراکز صنعتی بوده و با توجه به نظرسنجی های دوره های قبلی که از دانش پذیران تحت تدریس ایشان آنالیز شده، نشان می دهد که ایشان در تدریس این دوره حساس بسیار مسلط و روان هستند. 

 

gift

book جزوه و لوح فشرده پایان دوره حاوی مطالب آموزشی

carrier تجربه و دانش گران قدر اساتید محترم راهنمای شما در پاسخ گویی به سئوالاتتان خواهد بود

 

این مطلب را هم بخوانید  سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

   علاوه بر مدت زمان تئوری دوره، در دو جلسه کارگاه به صورت عملی با ساختمان و تعمیرات چیلرهای تراکمی آشنا می شوید

tea3با پذیرایی های به موقع در زمان استراحت خستگی شما را در می آوریم.

 

 

مدت دوره: ۲۴ ساعت

روزهای برگزاری: یک شنبه ها و چهارشنبه هاbuy

زمان شروع: ۱۲ دی ماه ۹۷

ساعت برگزاری: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

هزینه دوره: ۹۱۰۰۰۰ تومان

 

 

MR3همه آموزشگاه ها مدرک قابل ترجمه ندارندMR3

می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟

 اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد. 

 

این مطلب را هم بخوانید  کارگاه عملی تعمیرات و عیب یابی پکیج های حرارتی

tarjomeh2

when

مدت دوره: ۲۴ ساعت

روزهای برگزاری: یک شنبه ها و چهارشنبه هاbuy

زمان شروع:  ۱۲ دی ماه ۹۷

ساعت برگزاری: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

هزینه دوره: ۹۱۰۰۰۰ تومان

 

b2

trust

ما ده سال است که به صورت حرفه ای کلاس های تخصصی تاسیسات مکانیکی و برقی را برگزار می کنیم. ده ها دوره تخصصی در تهران و شهرهای دیگر برگزار کرده ایم. می توانید از همکاران پیشکسوت تر درباره ما بپرسید. ولی از همه این ها مهمتر…

 ما خودمان همکار شما هستیم.پس می دانیم که همکارمان به چه چیزی نیاز دارد.قصد ما فقط فروش نیست.فراموش نکنید که ما همکار شما هستیم.

منتظر دیدار شما هستیم.

 

Be Professional

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...