ساختمان و تعمیر مشعل های گازی و گازوئیلی

نظارت براجرا و تحویل تاسیسات مکانیکی
نظارت بر اجرا و تحویل تاسیسات مکانیکی
خرداد ۲۰, ۱۳۹۶
آزمون نظام مهندسی دادگستری
دوره آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری
دی ۲۴, ۱۳۹۶

ساختمان و تعمیر مشعل های گازی و گازوئیلی

ساختمان و تعمیر مشعل های گازوییلی

ساختمان و تعمیر مشعل های گازوییلی

تعمیر مشعل

تعمیر مشعل

مشعل وسیله ای است که با فراهم کردن شرایطی کنترل شده امکان تبدیل انرژی سوخت را به انرژی گرمایی به صورت مداوم و ایمن فراهم می کند.

طرز کار مشعل بدین شکل می‌باشد که با پاشش سوخت (گاز، گازوییل، مازوت) از طریق ورودی و ایجاد جرقه حرارت مورد نیاز را به صورت شعله به داخل کوره هدایت می‌کند.

در مشعل و دیگ تعدادی کنترل‌کننده وجود دارد که میزان و زمان هر کدام از فرایندهای مشعل را کنترل می‌کنند. برای مثال ترموستات دیگ و کنترل دود که گاهی به جای آن از سلول فتوالکتریک استفاده می‌شود به طور خودکار باعث کار کردن و از کار افتادن مشعل می‌شود.

مشعل (BURNER) وسیله ای است که با استفاده از سوخت گاز، گازوئیل، مازوت و یا سایر سوخت ها انرژی گرمایشی را با استفاده از شعله مستقیم ایجاد می کند. مشعل ها بر اساس سوخت مصرفی و ظرفیت گرمایشی و نوع مصرف انتخاب می شوند و عمدتا جهت گرمایش سیستم هایی مانند دیگ بخار و دیگهای فولادی و چدنی (گرم کردن مایعات ناقل حرارت) استفاده می شوند. در دیگ ها ظرفیت مشعل با توجه به ظرفیت محاسبه شده در دیگ انتخاب می شوند و این دو عدد رابطه مستقیم دارند. (کیلو کاری – کیلو وات) طرز کار مشعل بدین شکل می باشد که سوخت از طریق نازل به محفظه احتراق رفته و ایجاد جرقه، حرارت مورد نیاز را به صورت شعله به داخل کوره هدایت می کند.

قطعات مشعل شامل فیلتر سوخت (گازسوز)، شیر برقی، پرشر سوئیچ گازی، پرشر سوئیچ هوا، فن و الکترو موتور، سیستم جرقه زنی، یون کنترل شعله مشعل، رله کنترل و دمپر تنظیم هوا می باشد. مشعل ها با استفاده از ظرفیت و نوع سوخت انتخاب می شوند. همچنین قطعات مصرفی در بخش های مختلف مشعل های با برند مختلف، متفاوت می باشد. اطلاعات فنی دیگر را می توانید از جدول مشخصات فنی محصولات در یافت کنید.همچنین برند های مختلف تکنولوژی های اختصاصی خود را در مدل های روز به بازار عرضه می کنند که مقایسه این ویژگی ها در انتخاب شما می تواند تاثیر گذار باشد.

انواع مشعل از نظر سوخت مصرفی

  1. مشعل های گازسوز
  2. مشعل های گازوئیل سوز
  3. مشعل های دوگانه سوز

 

این مطلب را هم بخوانید  آموزش طراحی و نقشه‌کشی سه‌بعدی تاسیسات مکانیکی با نرم‌افزار Revit MEP

F8

 

what

 

۱. اصول اساسی علم احتراق
۲. آنالیز احتراق

۳. روش های انتقال حرارت

۴. بررسی سیالاتی جریان سیال

۵. اوریفیس مشعل

۶. تجهیزات مشعل های حرارتی

۷. طرح و روش کار مشعل

۸. کنترل احتراق

۹. سیستم های احتراق

۱۰. کنترل آلاینده ها

۱۱. بهینه سازی حرارت و سیستم انتقال حرارت

۱۲. مسایل مشعل

۱۳. بررسی مشعل های موجود و تعمیر و نگهداری و PM

۱۴. پروژه های کلاسی: شناخت موداهای محل کار و ارائه راهکار جهت رفع آن

 

برای اطلاع از سرفصل های کامل این دوره، اینجا را کلیک کنید.

 hvac teacher

آقای مهندس خلخالی 

همانطور که همواره از اصول انتخاب اساتید کاشانه توانایی آنها در برقراری ارتباط مستقیم بین دانش تئوری و تجربه عملی برای دانش پذیران در طول دوره، می باشد این بار هم از مدرسی استفاده می شود که تجربه بسیار خوبی هم در بحث انتقال تئوریک مطالب دارند و هم هر یک سابقه طولانی در بخش طراحی و اجرا دارند.

 

برخی از سوابق آموزشی و پژوهشی

  • تالیف کتاب انتقال حرارت
  • تدریس دوره‏ های موتورخانه هاى گرمایشى و سرمایشى، مبدلهاى حرارتى، سیستم هاى هواساز، سیستمهاى پمپاژ و سوخت احتراق و مشعل
  • تدریس دوره سوخت احتراق و مشعل
  • تدریس دوره های کوره هاى پخت رنگ و هواسازها و بالانس کابین ها
  • طراحی و اجرای پروژه سلول ایران خودرو

 

when

سرمایه گذاری:۹۰۰۰۰۰ تومان

register

gift

p5  جزوه چاپی و در قالب لوح فشرده مطالب مفید آموزشی تقدیم حضورتان می شود

tea نگران نباشید، با پذیرایی های به موقع کاملاً بازیابی قوا می کنید.

carrierتجربه فوق العاده اساتید درقالب درس و مثال و پروژه و حل آن در دوره طرح می شود. برای آن می توان قیمت گذاشت؟

b2

 

این مطلب را هم بخوانید  آموزش نقشه‌کشی تاسیسات مکانیکی و برقی با نرم‌افزار اتوکد

s1همه آموزشگاه ها مدرک قابل ترجمه ندارندs1

 “دارای ارزش ترجمه” به چه معناست؟می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

tarjomeh2

سرمایه گذاری:۹۰۰۰۰۰ تومان


register

 

 

Be Professional

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...