نقشه کشی تاسیسات مکانیکی و برقی با نرم افزار اتوکد

امتحان طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵
مبانی، مستندسازی و تشریح الزامات سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر سری استانداردهای ISO 9001:2008
خرداد ۸, ۱۳۹۵

نقشه کشی تاسیسات مکانیکی و برقی با نرم افزار اتوکد

نرم افزار اتوکد نرم افزاری شناخته شده برای جوامع فنی و مهندسی می باشد و می توان گفت تمام افرادی که در زمینه تاسیسات مشغول به کار هستند با این نرم افزار کم و بیش آشنایی دارند، با این حال توضیح مختصری پیرامون این نرم افزار خدمت شما ارائه می کنیم تا در صورت عدم شناخت اتوکد با این نرم افزار آشنا شوید.

اتوکد

اتوکد

معرفی نرم افزار AutoCad

اتوکد نام نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود.

این نرم افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط های دو و سه بعدی را دارند.

در طراحی های صنعتی، مکانیکی و قطعه سازی نیاز شدیدی به نرم افزارهای طراحی مناسب وجود دارد، سال هاست که فعالان طراحی قطعات از نرم افزار اتوکد برای طراحی و رسم قطعات مکانیکی استفاده می کنند.

این نرم افزار به عنوان یکی از پایه ای ترین نرم افزارهای مهندسی مکانیک در تمام شاخه ها مطرح می باشد.

این نرم افزار یک مدل ساز دو و سه بعدی است که یادگیری ساده و محیط دوستانه (User friendly)، آن را به یکی از اولین نرم افزارها برای شروع فعالیت دانشجویان مکانیک در زمینه طراحی تبدیل کرده است.

در شاخه تاسیسات مکانیکی برای طراحی دو بعدی، ایجاد نما و پلان از نقشه های اولیه، اجرایی و ازبیلت، فلودیاگرام موتورخانه و در ویرایش جدید این نرم افزار برای ایجاد کتابخانه های تجهیزات و قطعات و تهیه جدول مشخصات فنی از آن استفاده می شود .

همچنین بسیاری از نرم افزارهای دیگر در زمینه تاسیسات و مخصوصاً مدلسازها در محیط این نرم افزار فعال هستند یعنی برای کار با آنها باید ابتدا در این نرم افزار تبحر داشت.

نرم  افزار AutoCAD Mechanical ویژه طراحی قطعات مکانیکی

شرکت Autodesk برای تطبیق هر چه بیشتر ابزارها و امکانات نرم افزارهای خود با نیازهای صنعت اقدام به تولید نرم افزار AutoCAD Mechanical کرده است. این برنامه علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات نرم افزار AutoCAD ابزارهای بسیار بهینه شده ای برای طراحی های صنعتی و مکانیکی دارد.

Autocad-1

توانمندی نرم افزار اتوکد Auto CAD چیست؟

نرم افزار AutoCAD به اندازه ای قدرتمند است که حتی برای کوچکترین موارد نیز کنترل ها و تنظیمات فراوانی را ایجاد کرده و به کاربران امکان می دهد تا براحتی بتوانند Object های دو و سه بعدی ر ا خلق کرده و یا به ترسیم نقشه های مورد نیاز خود بپردازند. ابزارها و دستورات نرم افزار اتوکد به اندازه ای پیشرفته و حرفه ای است که هر کاربری با فراگیری نحوه استفاده از آن می تواند اوضاع کاری خود را بطور کلی دگرگون کند.

کاربردهای نرم افزار اتوکد Auto CAD چیست و ویژه چه کسانی است؟

 ویژگی های بارز اتوکد در طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای، نگاه بسیاری از مهندسان در زمینه های متفاوت را به خود جلب کرده است.
محیط ساده و دوستانه این نرم افزار سبب شده است که اولین نرم افزار برای شروع کار دانشجویان باشد.
از این نرم افزار مهندسان در زمینه های عمران، مکانیک، معماری، راه سازی، ساخت تولید، برق، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی، ترسیمات دقیق و… استفاده می کنند.

 مدت دوره :۴۵ ساعتbuy

روزهای برگزاری : پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره : ۱۳ مهرماه  

زمان دوره : ۱۶:۰۰تا ۱۹:۰۰

 

چرا نرم افزار Auto CAD ؟

 کاربردهای بی شمار این نرم افزار، زمینه ساز اشتغال بخش عمده ای از کاربران کامپیوتر بوده و می توان این نرم افزار قدرتمند را بعنوان یک بنگاه اشتغال زایی حرفه ای معرفی کرد.

 بنابراین، فراگیری نحوه استفاده از این نرم افزار قدرتمند به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر مسیر صحیحی را برای کسب در آمد انتخاب کرده و به سوی آن حرکت کنید.

 به علاوه در صنعت تاسیسات طراحی کانال های هوا نقشه کشی آب و فاضلاب نقشه کشی های ایزومتریک گاز و … مواردیست که به عنوان یک طراح تاسیساتی باید شناخت کافی نسبت به آن داشته باشید.

what

AUTOCAD-KAASHAANEH13

  •  نقشه کشی تاسیسات مکانیکی

  – سیستم آب سرد و گرم بهداشتی
 – سیستم تهویه و کانال
 – سیستم فلودیاگرام موتورخانه
 – سیستم لوله کشی سیستم سرمایشی و گرمایشی

 

  • نقشه کشی تاسیسات برقی

  – سیستم روشنایی نرمال، اضطراری و ایمن
 – سیستم اعلام حریق
 – سیستم صوتی
 – سیستم تلفن

 برای مشاهده سرفصل دوره اینجا کلیک نمایید

who

همیشه یکی از مهمترین خواسته های دانش پذیران این بوده که تحت تدریس مدرسی قرار بگیرند که نه تنها سابقه تدریس طولانی در آن زمینه آموزشی داشته باشد بلکه درمواردی همچون آموزش نرم افزارهای طراحی، تجربه ای حرفه ای در کارعملی با آن نرم افزار نیز جزو رزومه آموزشی مدرس باشد. آکادمی کاشانه با بهره گیری از کادر آموزشی مجرب پیوسته در تلاش است تا این خواسته دانش پذیران به نحو احسنت برآورده شود، آکادمی کاشانه با در نظر داشتن این مهم از تعدادی مدرس برای آموزش این دوره استفاده می کند. جناب آقای مهندس مرادیان مدرس مباحث پایه ای نقشه کشی و نرم افزار اتوکد، آقای مهندس ورشوکار مدرس بخش نقشه کشی تاسیسات مکانیکی و آقای مهندس پرهام مدرس بخش نقشه کشی برقی هستند.

autocad-kaashaaneh

 

این مطلب را هم بخوانید  محاسبه بارهای حرارتی و برودتی با نرم افزار کریر؛ HAP 4.9

when

مدت دوره :۴۵ ساعت

روزهای برگزاری : پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره : ۱۳ مهر ماه  

زمان دوره :  ۱۶:۰۰تا ۱۹:۰۰

هزینه دوره : ۵۱۰۰۰۰ تومان

register

autocad-kaashaaneh6

gift

book جزوه آموزشی حاوی مطالب تدریسی

book سی دی نرم افزار اتوکد ۲۰۱۱

tea3 خسته نمی شوید، با پذیرایی های به موقع و هر یک و نیم ساعت یک بار کاملاً بازیابی قوا می کنید.

carrier تجربه گران قدر اساتید در قالب حل و اجرای پروژه و رفع اشکالات هم راهنمای شما خواهد بود.

s1همه آموزشگاه ها مدرک قابل ترجمه ندارندs1

“دارای ارزش ترجمه” به چه معناست؟

 می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟tarjomeh2

 اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

 مدت دوره :۴۵ ساعت
روزهای برگزاری :پنج شنبه ها
تاریخ شروع دوره : ۱۳ مهرماه

زمان دوره : ۱۶:۰۰الی ۱۹:۰۰
سرمایه گذاری : ۵۱۰,۰۰۰ تومان

 

این مطلب را هم بخوانید  نرم افزار کریر و محاسبه بارهای حرارتی و برودتی (HAP 4.9)

register

 

 

با ما تماس بگیرید:۳-۸۸۷۵۸۱۵۲-۰۲۱

حرفه ای باش!

4 دیدگاه ها

  1. نادر اکبری گفت:

    میخواهم نرم ابزار اتوکد را خوب یاد بگیرم

  2. سینا گفت:

    با سلام. محل برگزاری کلاس ها کجاست ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...