متره و برآورد تاسیسات مکانیکی و برقی

برق برای مهندسان تاسیسات
شهریور ۶, ۱۳۹۵
طراحی تخصصی تاسیسات مکانیکی بیمارستان
آبان ۴, ۱۳۹۵

متره و برآورد تاسیسات مکانیکی و برقی

MB.16

Categories-applications-engineering-iconهنوز متره نقطه تاریک رزومه کاری شماست؟  MB.9

Categories-applications-engineering-iconهنوز ۰ تا ۱۰۰ متره را نمیدانید؟

Categories-applications-engineering-icon هنوز شما را به عنوان یک مترور نمی شناسند؟

Categories-applications-engineering-iconکم کم دیر میشه! همین امروز به فکر باش

 Categories-applications-engineering-iconمتره هم شتریه که دم خونه همه مهندسا می خوابه

 

متره و برآورد یکی از قسمت های مهم در تمام پروژه ها می باشد،

برای اینکه دید مناسبی نسبت به این مبحث داشته باشید

چند ثانیه ای در ادامه با ما همراه باشید.

 

MR3   علم متره و برآورد یکی از اساسی ترین ارکان ساخت و ساز است.

توجه به امر متره و برآورد و ساختار اجرایی طرح های عمرانی شریان های پروژه را به جریان می اندازد. نظمMB.8 اقتصادی در اجرای پروژه ها باعث کاهش زمان ساخت آنها می شود و دستاوردهای نوین و سودهای جدی را در امکانات و دارایی های ملی افزایش می دهد. بنابراین باید با بینش علمی به متره و برآورد نگریست و این دانش را به عنوان حوزه ای کاری و حرفه ای به شمار آورد.

یک متره و برآورد دقیق می تواند راهنمایی مطمئن و راهگشا، برای مجریان پروژه های عمرانی باشد که اطلاعات لازم برای برنامه ریزی اصولی، توزیع و تخصیص بهینه منابع مالی و کنترل و مدیریت پروژه را در اختیار آنها قرار دهد. با توجه به این امر، اهمیت آموزش و تربیت افرادی که بتوانند در برآورد هزینه پروژه های ساختمانی نقش موثری ایفا نمایند، مشخص می شود.

هدف از برگزاری این دوره این است که هنر جویان و دانش پژوهان با مفاهیم کلی و پایه در مورد متره و برآورد آشنا شوند و از ضوابط و مقررات حاکم به روند تهیه متره و برآورد مطلع گردند و اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با این امر را شناخته و از جایگاه آنها مطلع شوند. به عبارت دیگر با اصول نظری و عملی کار آشنا شوند تا حداقل بتوانند متره و برآورد یک پروژه را همچون پروژه پایانی این دوره را انجام دهند.

شایان ذکر است که در امر متره و برآورد، آموزش نظری راجع به مبانی متره کافی نبوده و دانش پژوهان باید در دوره آموزشی متره مبنی و ریزه کاری های این تخصص را به طور عملی و کاربردی انجام دهند و در قالب تمرین های متعدد بتوانند به سرعت عمل خود بیفزایند.

MB.2MB.13MB.2

 when

مدت دوره: ۲۴ ساعتregister

روزهای برگزاری: یکشنبه و دوشنبه ها

تاریخ  شروع دوره: دی ماه ۹۶

زمان دوره: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

MR3 متره و برآورد

متره علم سنجش یا اندازه گیری است و برآورد را محاسبه هزینه قبل از اجرای پروژه گویند که بر اساس محاسبات ساده ریاضی و بر مبنای نقشه ها و قیمت های جاری (روز) به دست می آید.

 این علم تمام جوانب کارها را در بر می گیرد، انسان در زندگی خود قبل از اقدام به انجام هر کاری، آن را می سنجد و به عبارتی آن را متره می کند و بعد شروع به انجام آن می نماید.

 تولد علم سنجش و اندازه گیری را می توان هم زمان با تولد انسان  ها دانست و رشد و نمو این دو را همپای هم متصور شد گویی این دو هیچگاه نتوانسته اند پله های ترقی را بدون هم بپیمایند.

 با نگاهی علمی به اطراف خود، در میابیم که متره در تمام زندگی انسان امری روزمره و جاری است. تا جایی که می توان گفت تاثیر زیادی در موفقیت افراد و زندگی شخصی و اجتماعی آنها می گذارد.

 یکی از موضوعات مهم ، تعیین قیمت، تخمین مصالح مصرفی و زمان ساخت می باشد که علم متره و برآورد پاسخ گوی آن است.

mb-21

mb-11 تعریف برآورد پروژه

برآورد – یک ارزیابی کمی از خروجی یا مقدار محتملmb-3

 این تعریف معمولا بررای هزینه های پروژه، منابع، تلاش و مدت زمان ها به کار می رود و غالبا مقدم بر یک توضیح دهنده (مانند اولیه، مفهومی، امکان پذیری، رتبه بزرگی و قطعی) است.

 برآورد پروژه – عمل ایجاد یک ارزیابی کمی از خروجی یا مقدار محتمل است و معمولا برای هزینه های پروژه، منابع، تلاش و مدت زمانها استفاده می شود.
برآورد پروژه شامل سه فرآیند می باشد که عبارتند از:
برآورد منابع فعالیت: فرآیند برآورد نوع و مقادیر مصالح، نیروی انسانی، تجهیزات و یا تدارکات مورد نیاز برای فعالیت
برآورد مدت زمان فعالیت: فرآیند تقریب تعداد دوره های  کاری مورد نیاز برای تکمیل فعالیت های منفرد با منابع برآوری
برآورد هزینه ها: فرآیند توسعه یک تقریب از منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل فعالیت های پروژه

mb-11مترور

برآوردکنندگان مقادیر را مترور گویند.

 متره، حرفه ای اجتماعی و متنوع می باشد که تحت عناوین دیگر، در رشته ها و زمینه های مختلف مانند پزشکی و تخصص های دیگر کاربرد دارد. مترور برای انجام دادن هر فعالیتی پارامترهای زمان، هزینه، مقدار و مکان آن را مورد سنجش و اندازه گیری قرار می دهد، و برای انجام در کمترین زمان، پایین ترین هزینه و بیشترین بهره وری، برآورد می کند.
مترور باید علوم مرتبط با متره و برآورد همچون شناخت مواد و مصالح، عناصر و جزئیات ساختمان را بداند و توانایی محاسبات ریاضی را داشته و با بهره گیری از تجربه خود آنها را به بهترین صورت به کار گیرد و مانع از هدر رفتن نیروی انسانی و مصالح و ماشین آلات و سرمایه های ملی شود.

 

این مطلب را هم بخوانید  نظارت بر اجرا و تحویل تاسیسات مکانیکی

mb-13n

mb-11 مهم ترین خصوصیات مترور

 • دقتmb-12
 • سرعت
 • کیفیت
 • امانت داری
 • تمرکز
 • خلاقیت
 • مستند سازی
 • تعهد به اصول اخلاقی

 

                                              MB.2MB.13MB.2

when

مدت دوره: ۲۴ ساعتregister

روزهای برگزاری: یکشنبه و دوشنبه ها

تاریخ  شروع دوره: دی ماه ۹۶

زمان دوره: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

gift

همانطور که گفته شد، علم متره و برآورد یکی از اساسی ترین علوم در تمام صنایع می باشد. با توجه به این مهم یادگیری و تسلط در این مبحث، نیاز اصلی تمام مهندسان خصوصا مهندسین رشته تاسیسات مکانیکی و برقی می باشد.

بدین منظور آکادمی کاشانه با استفاده از بهترین اساتید اقدام به برگزاری دوره های آموزشی متره و برآورد می نماید. این دوره آموزشی طی ۲۴ ساعت و با اعطای مدرک معتبر و قابل ترجمه به دانش پذیر برگزار می شود.

 

who

با توجه به دیدگاه همیشگی آکادمی کاشانه در رابطه با انتخاب اساتید برجسته و با تجربه در دوره هایی که در این آموزشگاه برگزار می شود، این آکادمی برای این دوره افتخار همکاری با جناب آقای دکتر مهدی مسعود آشتیانی ، مهندس واصف و جناب آقای مهندس پرهام  را دارد که افرادی برجسته هم در زمینه تدریس و هم در اجرای پروژه های بزرگ ساختمانی می باشند. لذا شما دانش پذیران و مهندسان با بهره گیری از دانش و تجربه این اساتید، فردی حرفه ای در زمینه تره و برآورد خواهید شد.

با توجه به نزدیکی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان، در این دوره متره و برآورد هر دو این مباحث به دانش پذیران عزیز ارائه می شود. 

 

این مطلب را هم بخوانید  مدیریت دود در زندان ها - بخش اول

when

مدت دوره: ۲۴  ساعت
روزهای برگزاری:یکشنبه و دوشنبه هاbuy

تاریخ  شروع دوره: دی ماه ۹۵

زمان دوره: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

سرمایه گذاری:  ۵۱۰۰۰۰ تومان

what

 • آشنایی با مقدمات متره

 • آشنایی با فهرست بها

 • آشنایی با موارد ستاره دار

 • ضرایب فهرست بها (بالاسری، منطقه ای، ارتفاع و…)

 • نحوه متره کردن تاسیسات مکانیکی و برقی شامل لوله ها، کانال ها، تجهیزات بهداشتی، دستگاه ها و کابل ها ، تجهیزات تابلوهای برق ، تجهیزات ارتباطی

 • دیتیل های اجرایی مهم و مورد نیاز در متره

 • تعدیل

 • دستورات مرتبط در اتوکد و اکسل

 • متره و برآورد تاسیسات مکانیکی و برقی یک پروژه نمونه

 

 

b2

 

gift

images (6)جزوه حاوی مطالب تدریسی و آموزشی مفید

book    لوح فشرده حاوی فهرست بها به همراه منوی آموزشی نرم افزار

teaبا پذیرایی های به موقع و هر یک و نیم ساعت یک بار کاملاً بازیابی قوا می کنید.

carrierتجربه فوق العاده اساتید در قالب درس و نمونه های عملی در دوره طرح می شود. برای آن می توان قیمت گذاشت؟

 

when

مدت دوره: ۲۴ ساعت
روزهای برگزاری:یکشنبه و دوشنبه هاbuy

تاریخ  شروع دوره: دی ماه ۹۶

زمان دوره: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

سرمایه گذاری: ۵۱۰۰۰۰ تومان

 

s1 کلیه مدارک ما قابل ترجمه استs1

می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟

اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

 

این مطلب را هم بخوانید  طراحی و نقشه کشی سه بعدی تاسیسات با نرم افزار Revit MEP

tarjomeh2

 

trust

ما هفت سال است که به صورت حرفه ای کلاس های تخصصی تاسیسات مکانیکی و برقی را برگزار می کنیم. می توانید از همکاران پیشکسوت تر درباره ما بپرسید. ولی از همه این ها مهمتر…

ما خودمان همکار شما هستیم.پس می دانیم که همکارمان به چه چیزی نیاز دارد.قصد ما فقط فروش نیست.فراموش نکنید که ما همکار شما هستیم.

منتظر دیدار شما هستیم.

shake hand

 Be Professional

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...