طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

اصول طراحی تاسیسات ساختمانی، بیمارستانی، صنعتی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۴
نقشه کشی تاسیسات مکانیکی و برقی با نرم افزار اتوکد
خرداد ۸, ۱۳۹۵

طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

 

طراحی موتورخانه

طراحی موتورخانه

M.R2 آیا می دانید پیشانی کار یک مهندس طراح تاسیسات کدام قسمت طراحی اوست؟

M.R2 چند درصد از افراد را می شناسید که بدون شناخت کامل قلب تاسیساتی یک ساختمان طراح موفقی باشند؟

M.R2 آیا تا به حال موتورخانه ای را دیده اید که دلتان بخواهد اتاق خواب شما باشد؟ به عکس بالا نگاه کنید

M.R2 قلب تاسیساتی یک سازه کجاست و شما چقدر در طراحی آن قوی هستید؟

M.R2 آیا ندیدید که ساکنین یک ساختمان نوساز هم از مشکلات موتورخانه به ستوه آمده باشند؟

 MR3 قلب مهمترین ارگان بدن انسان است،موتورخانه هم قلب بخش تاسیساتی یک ساختمان می باشد

مدت دوره :۶۰ ساعت
روزهای برگزاری : شنبه ها و دوشنبه ها
تاریخ شروع دوره : آبان ماه ۱۳۹۶
زمان دوره : ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰

 

b2

۳

 

 

تلاش برای گرم کردن فضاها به صورت مرکزی قدمتی دیرینه دارد. آثار به جا مانده از ساختمان های رومی نشان می دهد که در دو هزار سال پیش از این رومیان با احداث کف کاذب به ارتفاع ۶۰ سانتی متر در فضاهای مسکونی و ایجاد معابری در دیواره ها، هوای گرم شده ناشی از آتش مستقیم را که در اتاقکی خارج و متصل به ساختمان می افروختند به فضای خالی کف رانده و به این وسیله فضای ساختمان را گرم می کردند.

MR8

رومیان از همین روش برای گرم کردن آب نیز استفاده می کردند. اگرچه به گواهی اسناد تاریخی می توان رومیان را پیشتاز در به کارگیری شیوه گرمایش مرکزی محسوب نمود، اما وجود بادگیرها در مناطق خشک و کویری ایران نشان می دهد که ایرانیان نیز از جمله پیشتازان شیوه سرمایش مرکزی منتهی بدون استفاده از تجهیزات مکانیکی بوده اند. 

 

۱

با توجه به اینکه موتورخانه قلب تاسیساتی هر ساختمان و یا مجتمع مسکونی، اداری، تجاری بیمارستانی و غیره است، تسلط بر مهمترین بخش تاسیسات به معنای تسلط بر کل کار خواهد بود. شما مهندس تاسیسات حتی با سالم ترین بدن ولی قلبی ضعیف انسانی کامل و قدرتمند نخواهید بود. پس لزوم فراگیری جامع و شامل اصلی ترین بخش تاسیساتی هر سازه امری بسیار مهم می باشد که ما فقط به عنوان یک دوست و همکار به شما توصیه می کنیم که دوره موتورخانه را نه الزاما در آکادمی کاشانه اما در مرکزی فرا بگیرید که به توانایی ها و تجربه ی کادر آموزشی آن مجموعه ایمان داشته باشید چرا که این موضوع شاه رگ حیاتی حرفه تخصصی شماست.هنر طراحی مهندس تاسیسات را به راحتی می توان از طراحی موتورخانه پروژه ها دریافت.

Motorkhane.2

MR3 تحقیق کنید، پیش ما بر می گردید MR3

 

این مطلب را هم بخوانید  ترسیم سه بعدی موتورخانه همراه با نرم افزار PDMS

مدت دوره :۶۰ ساعت
روزهای برگزاری : شنبه ها و دوشنبه ها
تاریخ شروع دوره : آبان ماه ۱۳۹۶
زمان دوره : ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰

سرمایه گذاری : ۱۳۸۰,۰۰۰ تومان


b2

۲

آیا می دانید کنترلرها همیشه در اولین قدم موتورخانه را کنترل می کنند؟ زیرا با دیدن موتورخانه به دانش طراح پی می برند. طراحی موتورخانه علمی است که یک طراح حرفه ای می تواند به شما منتقل کند. کسی که چندین موتورخانه در حال طراحی دارد و مدام طراحی خود را محک می زند. دانش طراحی موتورخانه ریشه در دانش دارد، اما تجربه طراحی، دانشی چکش خورده است.

وقت آن است که یک بار برای همیشه سختی آن را بچشید. بگذارید وقتی نقشه شما و دفترچه محاسبات شما دیده می شود، بدانند که با یک حرفه ای طرفند. شما عزیزان در این دوره با توجه به حل همزمان یک پروژه در کلاس و حل یک پروژه به عنوان تمرین در منزل، نه تنها دانش طراحی را فرا می گیرید بلکه جرات و جسارت طراحی را نیز در خود ایجاد می کنید.

Motorkhane.1

what

 

 

شناخت تجهیزات:

 • دیگ ها

 • هواساز

 • برج خنک کن ها

 • چیلرها

 • پمپ ها

 • منابع و مخازن

 • کنترلرها

 • مشعل ها

 • پکیج های سرمایشی و گرمایشی

 • پکیج گرمایشی

 • رسوب گیرهای مغناطیسی

 • مبدل ها (صفحه ای، پوسته لوله و …)

 • انواع شیرها و صفحه دکور

 • لوله ها

انتخاب تجهیزات

 • روش و اصول انتخاب تجهیزات اشاره شده

طراحی، چیدمان و ریخت شناسی موتورخانه

 • دسترسی ها

 • بلوک های سرمایشی و گرمایشی

 • نحوه چیدمان

 

hvac teacher

همان طور که پیشتر هم گفتیم موتورخانه قلب تاسیسات یک ساختمان است. لذا آموزش چنین بخش مهمی از تاسیسات به دانش پذیران امری حساس و مهم است.با توجه به سابقه برگزاری بیش از ۱۰ دوره آموزشی موتورخانه مقدماتی و با توجه به رصد دقیق نظرسنجی های دانش پذیران دوره های پیشین، آکادمی کاشانه فهم کاملی از ملزومات این دوره مهم داشته و همواره اساتید مجربی برای این دوره در نظر گرفته است. اساتیدی که نه تنها سابقه طراحی پروژه های مهم و بزرگی داشته اند بلکه خود در امر اجرا سابقه داشته و طراح های برجسته ای نیز به شمار می آیند. همواره در آموزش دوره های فنی مهندسی بر این موضوع تاکید داشته ایم که مدرس دوره بایستی دیدی خوب از اجرا نیز داشته باشید تا دانش پذیران را بتوانند با دیدی حرفه ای و اجرایی آموزش دهند.

آقای مهندس انجرقلی، آقای مهندس واصف و آقای مهندس پنجی، اساتیدی با سابقه فعالیت چند ساله در عرصه تاسیسات چه در زمینه طراحی و چه در زمینه اجرا از برجسته ترین اساتید طراحی موتورخانه بشمار می روند که برای آموزش این دوره با آکادمی کاشانه همکاری می کنند.بی شک شما در پایان این دوره با توجه به سابقه این مهندسان گرانقدر در زمینه های ذکر شده و حتی سابقه طراحی نرم افزار برای محاسبات تاسیساتی، با تجربه تر، حرفه ای تر و با دیدی باز تر در زمینه طراحی موتورخانه از این دوره فارغ التحصیل می شوید. پس فرصت را از دست ندهید.

MR7

 

این مطلب را هم بخوانید  طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان های بلندمرتبه

 

“دارای ارزش ترجمه” به چه معناست؟

می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟

اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

tarjomeh2

 

مدت دوره : ۶۰  ساعت
روزهای برگزاری :
شنبه ها و دوشنبه ها
تاریخ شروع دوره :آبان ۱۳۹۶

زمان دوره : ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰
سرمایه گذاری : ۱۳۸۰,۰۰۰ تومان

b2
با ما تماس بگیرید:۳-۸۸۷۵۸۱۵۲-۰۲۱

 new

 
 

دیدگاه ها بسته شده است

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...