طراحی تخصصی تاسیسات مکانیکی بیمارستان

متره و برآورد تاسیسات مکانیکی و برقی
شهریور ۱۶, ۱۳۹۵
طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان های بلندمرتبه
آبان ۱۷, ۱۳۹۵

طراحی تخصصی تاسیسات مکانیکی بیمارستان

p1

p2آیا از اصول اصلی طراحی تاسیسات مکانیکی بیمارستان آگاه نیستید؟

p2آیا نمی خواهید وسعت دانش طراحی شما اقیانوسی باشد با عمق ده متر ؟

p2آیا همین حالا آماده طراحی یک پروژه بیمارستانی هستید؟

 

شاید مهمترین چالش امروز ما در علوم مختلف مهندسی، توجه به اصول و رعایت آنها در طراحی های و اجرائیات مهندسی باشد. شاید بسیاری از مشکلات پیچیده امروز در سازه های مختلف اداری، تجاری، مسکونی و بیمارستانی با رعایت یک اصل کوچک طراحی و یا اجرا قابل پیش گیری بود. ولی حالا باید با صرف وقت و هزینه بالا چاره ای برای حل آن بی اندیشیم. چه بسیار از این سهل انگاری های مهندسی که بلای جان بشریت شده و باعث از دست رفتن جان بسیاری از افراد در حادثه های طبیعی مانند زلزله و حتی حادثه های عادی مانند آتش سوزی، می شود. دانش مهندسی ما آنقدری پیشرفت داشته است که بتوانیم از بروز این چنین تلفات و خساراتی تا حدامکان جلوگیری کنیم و این مهم مگر با افزایش دانش و تسلط به آخرین مهارت های طراحی و اجرا محقق نخواهد شد.

متاسفانه امروزه هنوز شیوه سنتی مهندسی در ایران رواج دارد و حتی بعضی از مهندسان حرفه ای و به روز ما هم به دلایلی ترجیح می دهند که خیلی  اصول را در زمینه کاری خود رعایت نکنند اما آیا سود مالی و صرف جویی در وقت و هزینه های ضروری ارزش از دست رفتن جان افراد ساکن در آن ساختمان و یا بر باد دادن آبروی چندین ساله یک مهندس را دارد؟یک طراحی اصولی کم از باقیات صالحات برای یک مهندس نیست چرا که تا زمانی که کاربران از آن ساختمان استفاده می کنند و از آسایش برخوردار هستند، دعای آنها پشت سر شماست.همه ما به فراگیری اصول یک امر مهم مهندسی از افرادی که سالهاست با این اصول دست و پنجه نرم می کنند نیاز داریم. ما مهندسیم و باید اصولی عمل کنیم و نباید به گونه ای عمل کنیم که همکاران ما در زمینه های دیگر مهندسی در یک سازه و یا حتی مهندسان تاسیسات هم بتوانند پروژه ما رو زیر سوال ببرند. پروژه انجام شده یک مهندس مهریست بر پیشانی او که هیچ وقت در تاریخ فعالیت مهندسی او از پیشانیش پاک نخواهد شد.

when

مدت دوره :۲۴ ساعتbuy
روزهای برگزاری :شنبه و دوشنبه ها

تاریخ شروع دوره : مهر ماه ۱۳۹۶

زمان دوره : ۱۷:۳۰ الی۲۰:۳۰

p2بیمارستان پایگاهی برای درمان و مراقبت از چهار بیمار به بالا است که نیازمند رسیدگی پزشکی ۲۴ ساعته و همه روزه هستند. بیمارستان ها را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد:

۱- برحسب مدت زمان بستری

۲- برحسب بیماریهای بیماران

۳- برحسب نوع مالکیت

cr4

p2طراحی سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) بیمارستان ها، کلینیک های سرپایی و دیگر اماکن مراقبت های بهداشتی یکی از حیطه های تخصصی مهندسی است. الزامات تصفیه بالاتر برای اتاق های عمل و ارتباط فشار بین فضاهای مجاور تنها برخی از موارد متعددی است که به طور خاص برای طراحی و کارکرد مناسب یک سیستم تهویه مطبوع در اماکن مراقبت های بهداشتی ضروری است.
این اماکن معیارهای خاصی برای طراحی دارند. دانش و بینش نسبت به این معیارها، برای ایجاد طرحی که مالک و کاربران این اماکن را راضی کند لازم است.
دانستن مقررات و دستورالعمل ها، مشکلات رعایت قوانین و گرفتن تاییدیه ها را به حداقل می رساند.

p2 معمولا برای تامین سرمایش و گرمایش بیمارستان ها از دو سیستم استفاده می کنیم:

استفاده از سیستم فن کویل با توزیع هوای تازه مرکزی جهت گرمایش و سرمایش اتاقهای بستری، کلینیک، اتاق پزشکان و پرستاران و اتاقهای اداری.ac4
قابل ذکر است که می بایست برای هر اتاق از فن کویل سقفی که در بالای درب ورودی نصب می شود استفاده نمود، مزیت استفاده از فن کویل سقفی این است که اولا از دسترس به دور است و ثانیا فضای داخل اتاق را اشغال نمی کند .

استفاده از سیستم هوارسان چند منطقه ای جهت گرمایش و سرمایش اتاق های عمل و ریکاوری و اتاق های زایمان و جراحی.
اصولا استفاده از هوارسان های چند منطقه ای برای فضاهایی پیشنهاد می گردد که دما و رطوبت نسبی فضاهای مجاور یکسان باشد به عبارت دیگر بخواهیم دما و درصد رطوبت نسبی هر اتاق بطور جداگانه قابل کنترل و تنظیم باشد.

p2

همواره نبود یک دوره جامع طراحی تخصصی تاسیسات مکانیکی بیمارستان برای مهندسان تاسیسات مکانیکی که در آن بتوانند تمام اصول طراحی تاسیسات مکانیکی بیمارستان ها، کلینیک ها و دیگر اماکن مراقبت بهداشتی را آموزش ببینند احساس شده است. با توجه به این احساس نیاز، آکادمی کاشانه اقدام به برنامه ریزی دوره ای نمودند که مهندسان تاسیسات در آن بتوانند به صورت تخصصی با تمام اصول تخصصی، طراحی تاسیسات مکانیکی بیمارستان و ریزه کاری های آن آشنا شوند. لذا این دوره که کامل ترین دوره تاسیساتی بیمارستان به حساب می آید ایجاد شد و در آکادمی کاشانه برگزار می شود.

تجربه دوره های گذشته آموزشگاه کاشانه به ما ثابت کرده است که دانش پذیران بعد از شرکت در دوره طراحی تخصصی تاسیسات مکانیکی بیمارستان کاشانه قادر به طراحی پروژه های بیمارستانی خواهند بود.

gt3

 

what

  • نکات عمومی

  • -ایمنی
  • مبانی طراحی

  • شرایط هر فضای ساختمان

  • انتخاب سیستم
این مطلب را هم بخوانید  برترین تاسیسات آموزشی از نگاه ASHRAE - بخش دوم

برای مشاهده ریز سرفصل این دوره لطفا اینجا را کلیک کنید 

 

when

مدت دوره :۲۴ ساعتbuy
روزهای برگزاری :شنبه و دوشنبه ها

تاریخ شروع دوره : مهر ماه ۱۳۹۶

زمان دوره : ۱۷:۳۰ الی۲۰:۳۰

 

gift

p5  جزوه چاپی

teaساعت کلاس طولانی است؟ نگران نباشید، با پذیرایی های به موقع  کاملاً بازیابی قوا می کنید.

book لوح فشرده آموزشی حاوی مطالب مرتبط و مفید

carrierتجربه فوق العاده اساتید درقالب درس و مثال و پروژه و حل آن در دوره طرح می شود. برای آن می توان قیمت گذاشت؟

b2

when

 

مدت دوره :۲۴ ساعتbuy
روزهای برگزاری : شنبه و دوشنبه ها

تاریخ شروع دوره : مهر ماه ۱۳۹۶

زمان دوره : ۱۷:۳۰ الی۲۰:۳۰

سرمایه گذاری: ۶۰۰۰۰۰ تومان

 

s1همه آموزشگاه ها مدرک قابل ترجمه ندارندs1

 “دارای ارزش ترجمه” به چه معناست؟

می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟

اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

tarjomeh2

 

این مطلب را هم بخوانید  سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

 

trust

shake hand

Be Professional

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...