سیستم های برودت حرفه ای (مهندسی برودت)

کارگاه عملی ساختمان و تعمیر چیلر تراکمی
تیر ۲۷, ۱۳۹۵
طراحی و نقشه کشی سه بعدی تاسیسات مکانیکی با نرم افزار Revit MEP
مرداد ۱۶, ۱۳۹۵

سیستم های برودت حرفه ای (مهندسی برودت)

 Cold_Iconسیستم های برودت حرفه ای (مهندسی برودت)Cold_Icon

سیستم های برودت

سیستم های برودت

 

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 آیا با اصول اولیه سیستم تبرید تراکمی آشنایی دارید؟

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 چقدر در یکی از پردرآمدترین بخش های تاسیسات حرفه ای یعنی سیستم های برودت هستید؟

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 آیا شما مهندس تاسیسات از چنین بازار پر رونقی بی بهره اید؟ آن هم بخاطر نداشتن دانش کافی؟

 

Cold_Icon بسیاری از تکنسین های تبرید، آموزش های خود را از طریق صنایع یا در محلی که دستگاه نصب شده است ۱۳۹۲۰۲۱۸۰۶۴۰(سایت) یا در کلاس های آموزشی آموزشگاه های معتبر می آموزند. واقعا کدام موثر تر است؟ آیا ممکن نیست آموزش هنگام اجرا به اعتبار مهندسی ما صدمه بزند؟

Cold_Icon باید از تجربه دیگران استفاده کنیم نه اینکه حین کار تجربه کنیم چرا که آن تجربه شاید آخرین تجربه حرفه ای ما باشد.

Cold_Icon تاسیسات تبرید و سیستم های برودت به صورت گسترده در بسیاری از صنایع و ساختمان ها یافت می شود – انجماد صنایع غذایی، هواپیمایی، هتل ها، بیمارستان ها، سوپرمارکت ها-  و ممکن است که پرسنل نگهداری در زمان اضطراری تا رسیدن متخصص مربوطه برای نگهداری و سرویس دستگاه، مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001Snowflake-iconAir_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001

Cold_Icon برای داشتن توانایی در نصب، راه اندازی و اجرای تعمیر و نگهداری حتی در ساده ترین انواع سیستم های برودت و تبرید، ضروریست که مهندسان مربوطه، دانش عملکرد وظایت شیرهای گوناگون، وظایف کنترل های به کار گرفته شده در سیستم و ابزار و تجهیزات مخصوص و ضروری برای انجام این فعالیت ها را در اختیار داشته باشند.

Cold_Icon عموماً شرکت های بزرگ تر و معتبرتر تبرید، مهندسانی که تنها در یکی از دو بخش تعمیر و نگهداری یا نصب تجهیزات، متخصص هستند را به طور مستقل در اختیار خود دارند در حالیکه شرکت های کوچک تر، به مهندسانی نیاز دارند که در هر دو بخش تعمیر و نگهداری و نصب سیستم های برودت خبره باشند. دوره پیش رو راجع به اصولی و مهم ترید بخش های تبرید و سیستم های برودت صحبت می کند که فراگیری این موارد از مهم ترین اصول مورد نیاز مهندسان فعال در عرصه مهندسی تبرید می باشد که ندانستن آن به معنی حرفه نبودن مهندسان فعال در این حوزه می باشد.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001برای آن چیزی که قرار است در زمان اجرای کار ما را با مشکل رو به رو کند، از قبل آماده باشیم.Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001

 

when

مدت دوره: ۳۰ ساعتbuy
روزهای برگزاری:   دوشنبه و چهارشنبه ها

تاریخ  شروع دوره: اردیبهشت ۹۷

زمان دوره: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

 با توجه به اینکه حوزه سیستم های برودت یکی از مهمترین و حساس ترین بخش های تاسیسات هر سازه است، و از آنجایی که به علت درآمد بالای فعالان آن، بسیاری از مهندسان تاسیسات با رویکرد موفقیت در این عرصه شروع به فعالیت و حتی تاسیس شرکت برای پیشرفت در مقوله برودت می کنند، این خود علتی از علل حرفه ای نبودن اجرائیات برودتی در کشور ماست.

لذا با توجه به استقبال گسترده مهندسان تاسیسات از فعالیت در این عرصه، همواره فقدان دوره ای مناسب که بتواند تمامی اصول ضروری تبرید را به علاقمندان آموزش دهد احساس شده است که در پی آن آکادمی کاشانه تصمیم گرفته تا با یکی از مجرب ترین و حاذق ترین مدرسین این دوره همکاری کند و دوره ای مناسب و مکفی را برای دانش پذیرانی که می خواهند از راه اصولی پا به این عرصه پر مخاطره و رقابتی بگذارند، در نظر گرفته است.


who

همواره برای آکادمی کاشانه، در کنار تسلط اساتید به آخرین تکنولوژی های روز، تکنیک ها و استاندارد های موجود، تجربه عملی مدرس دوره نیز پر اهمیت بوده است. از نظر ما مدرس یک دوره مهندسی باید شخصی فعال در همان عرصه بوده و به قول معروف دستی در آتش داشته باشد. چرا که اشتراک تجربیات در دوره های آموزشی مهندسی ضروریست بوده و دانش پذیر باید در کنار دریافت تئوریک مطالب، همواره از تجربیات عملی مدرس خود که کوله باریست از فعالیت چند ساله او نیز بهره مند شود.در نتیجه مهندسان پس از گذراندن این دوره نه تنها با تئوری برودت آشنایی پیدا می کنند بلکه گنجینه ای از تجربیات در زمینه های مختلف را نیز از استاد خود به یادگار می آموزند.

لذا با توجه به ملزومات ذکر شده برای انتخاب مدرس این دوره، آکادمی کاشانه این افتخار را دارد تا این دوره را با تدریس جناب آقای مهندس زاره انجرقلی از نام های آشنا در عرصه تاسیسات و بخصوص در حوزه تبرید، برگزار کند تا این دوره سنگ تمامی باشد برای شرکت کننده های آن و کسانی که این فرصت متفاوت را از دست می دهند.

 r2

 •  رزومه مدرس: 

آقای مهندس زاره انجرقلی

 • تحصیلات:  

لیسانس مهندسی مکانیک و فوق لیسانس تبرید و تهویه مطبوع از دانشگاه لندن

 • سوابق کاری: 

فعالیت بیست ساله در عرصه تجاری و صنعتی تبرید

 • سوابق طراحی فنی:

 1. طراحی مبدلهای هوا خنک از قبیل اواپراتور – کاندنسر هوائی – کویلهای آب گرم و سرد.

 2. طراحی مبدلهای پوسته لوله ای

 3. طراحی سردخانه

 4. طراحی اواپراتورهای مخصوص تونل انجماد

 5. مشاوره در طراحی، نصب و عیب یابی سیستم تبرید تراکمی

 • عضویت در موسسات داخلی و انجمنهای  بین المللی

 1. عضو انستیتو مهندسین مکانیک انگلستان

 2. عضو انستیتو تبرید انگلستان

 3. عضو انستیتو تعمیر کاران تبرید انگلستان

 4. عضو ASHRAE آمریکا

when

مدت دوره: ۳۰ ساعتregister

روزهای برگزاری: دوشنبه و چهارشنبه ها

تاریخ  شروع دوره: اردیبهشت ماه ۹۷

زمان دوره: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰

سرمایه گذاری: ۹۳۰۰۰۰ تومان

 what

این دوره از ابتدای مفهوم برودت شروع شده و کلیه قسمت های سیکل توضیح داده می شود. مطالب این دوره کاملا کاربردی است و علاقمندان می توانند به راحتی با این دانش در صنعت تبرید مشغول به فعالیت شوند. مطالب مورد بحث در این دوره به شرح زیر است:

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱-  اصول اولیه سیستم تبرید تراکمی

در این قسمت با کارکرد سیکل تبرید تراکمی آشنا می شوید. پارامترهای مهم در صنعت تبرید تعریف شده و اهمیت هیت و سابکولینگ را یاد می گیرید. در این قسمت با مفهوم فشار – دمای اشباع مبرد آشنا شده و کاربرد عملی آن را می آموزید و با استفاده از جدول فشار – دمای مبرد، روش علمی اندازه گیری سوپر هیت و سابکولینگ آموزش داده می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۲-  ایمنی

در این بخش تمامی نکات ایمنی در صنعت تبرید آموزش داده می شود. این نکات خطرات مبردها و روش های صحیح کار در این صنعت را پوشش می دهد.

 Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۳-  کف سازی سرد خانه

سردخانه هایی که روی زمین ساخته می شوند باید کف سازی صحیح داشته باشند در غیر اینصورت با یخ زدن رطوبت موجود در خاک، کف سردخانه بالا امده و تخریب می شود. در اینجا نقشه صحیح کف سازی آموزش داده می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۴-  محاسبه بار برودتی سردخانه و چیلر

در این مبحث دو نوع بار برودتی پوشش داده می شود . بار برودتی یا ظرفیت چیلر آب و بار برودتی سردخانه. در اینجا با مفهوم تن برودتی آشنا می شوید. در قسمت بار برودتی سردخانه، تمامی مواردی که باعث تلفات حرارتی و یا تولید حرارت می کنند توضیح داده شده و بارهای زیر با استفاده از جداول مربوطه محاسبه می شود .۱- بارهای دیوارها ۲- بار حرارتی ناشی از تعویض هوا ۳- بار برودتی محصول ۴- بارهای متفرقه

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001۵-  انتخاب دستگاههای اصلی – مقایسه اقتصادی

در قسمت انتخاب دستگاه ها ابتدا روش انتخاب کمپرسور از کاتالوگ سازنده آموزش داده می شود. در این قسمت شرایط کاری کمپرسورها بررسی و تفاوت آنها را یاد می گیرید. بعد از انتخاب کمپرسور، انتخاب اواپراتور سردخانه آموزش داده می شود. در این قسمت اختلاف دمای اواپراتور تعریف شده و اهمیت آن در انتخاب اواپراتور توضیح داده شده و نکات اصلی انتخاب اواپراتور برای نگهداری میوه به طور کامل بیان می شود. بعد از انتخاب اواپراتور، نکات نصب آن در سردخانه توضیح داده می شود. بعد از انتخاب اواپراتور، انتخاب کاندنسر هوائی و نکات نصب آن آموزش داده می شود. در قسمت انتخاب شیر انبساط، جداول انتخاب شیرها توضیح داده شده و مراحل انتخاب شیر به طور کامل ارایه می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۶- مبردها و روغن

در این بخش طبقه بندی کامل مبردها، رفتار صحیح با مبردهای زیروتروپ توضیح داده می شود. در این قسمت طبقه بندی روغن ها و روش کار با روغن های مصنوعی به طور کامل بیان می شود. مشکلات زیست محیطی مبردها که شامل تخریب لایه اوزون و حالت گلخانه ای است ارایه می شود. در این بخش روش های نشت یابی در سیستم تبرید و نکات عملی هر کدام توضیح داده می شود.

 Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001۷- کنترل فشار کاندنسر

طراحی سیستم تبرید و انتخاب کاندنسر و شیر انبساط بر اساس گرمترین دمای سال انجام می شود. وقتی که سیستم برودتی در فصل های سرد کار می کند، باید فشار کاندنسر را کنترل کرد در غیر اینصورت ظرفیت برودتی به شدت کاهش می یابد. در این قسمت روش کنترل فشار در کاندنسرهای هوائی و آبی توضیح داده می شود. همچنین روش صحیح قطع و وصل فن ها آموزش داده می شود.

در فصول سرد، در زمان استارت کمپرسور اتفاقی برای سیستم برودتی می افتد. در این قسمت این پدیده و راه حل آن نیز توضیح داده می شود(Winter Start).

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001۸- آشنائی با قطعات دیگر

در این قسمت با دستگاه های اندازه گیری مرتبط با صنعت تبرید آشنا می شوید. همچنین انواع کمپرسورها، اواپراتورها و کاندنسر معرفی می شوند. معایب و مزیت هر کدام توضیح داده می شود. قطعات دیگری مانند اکومولاتور، جدا کننده روغن، کنترل فشار روغن، کنترل فشار  بالا و پائین و … به طور کامل توضیح و نکات بسیار مهم در نصب آنها نیز پوشش داده می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۹- کارکرد شیر انبساط ترموستاتیکی

در این قسمت کارکرد کامل شیر انبساط ترموستاتیکی آموزش، شیر انبساط با اکولایزر خارجی توضیح و نکات نصب آن توضیح داده می شود. شیر انبساط با MOP، نکات نصب آن و پدیده Hunting در شیر های انبساط توضیح داده می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۰- حفاظت کمپرسور

در این قسمت دلایل برگشت مایع مبرد به کمپرسور بررسی شده و برای هر کدام از علت ها راه حل اصلاحی پیشنهاد می شود. روش Pump-Down معرفی شده و مشکلات مربوطه بررسی می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۱- سیستم دو مرحله

تراکم در دو مرحله توضیح داده می شود. شرایط کاری مربوطه بررسی شده و کمپرسورهای دو مرحله به همراه شرایط نصب سابکولر بیان می شود. نکات مهم در این قسمت به همراه نکته انتخاب شیر انبساط بررسی می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۲-  لوله کشی – محاسبه قطر لوله ها – روشهای لوله کشی

مراحل محاسبه قطر لوله ها در سیستم تبرید تراکمی بررسی شده و به کمک مثال های عددی نحوه استفاده از جداول لوله کشی آموزش داده می شود. برای سیستم هائی که کنترل ظرفیت دارند برگشت روغن در حداقل بار بررسی و نحوه محاسبه Double-Riser توضیح داده می شود. بعد از محاسبه قطر لوله ها، روش های صحیح لوله کشی بررسی می شود مانند وصل دو یا چند عدد اواپراتور به یک کمپرسور و … تله های روغن توضیح داده می شود و محل نصب آنها مشخص می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۳- آشنائی با سیستم آمونیاک (گردش مایع)

مزایای آمونیاک به عنوان مبرد مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین مشکلات آن در سیستم تبرید DX توضیح داده می شود. سیکل سیستم Liquid Circulation با قطعات آن و روش جداسازی روغن از آمونیاک بررسی می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۴- آشنائی با سیستم جذبی

روش تئوری سیکل جذبی توضیح داده می شود. در این سیکل از کمپرسور استفاده نمی شود. همچنین مزایا و معایب این نوع سیستم برودتی بررسی می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001  ۱۵- آشنائی با هیت پمپ

کاربردهای هیت پمپ بررسی و شیر چهار طرفه به طور کامل آموزش داده می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۶- وکیوم

هدف از وکیوم کردن بررسی می شود و توضیح داده می شود که چرا عمل وکیوم را نمی توان با کمپرسور انجام داد. همچنین توضیح داده می شود که چرا وکیوم کردن نیاز به زمان دارد. در این قسمت راهنمایی برای استفاده صحیح از وکیوم پمپ ارائه می شود.

Air_conditioner_Icons_Blow_Cold_Heat_Moisture_Vector_Clip_Art_Illustration_Picture_110929-224523-103001 ۱۷- عیب یابی سیستم تبرید تراکمی

در این قسمت کلیه عیوب برودتی طبقه بندی می شود و علائم هر کدام بررسی می شود. بعد از آموزش این مبحث، به کمک یک نرم افزار کامپیوتری سیکل در حال کار شبیه سازی می شود و کارآموزان می توانند عیب برودتی را تشخیص دهند.

در قسمت آخر که عیب یابی سیستم است، بعد از آموزش و طبقه بندی عیوب، به کمک یک نرم افزار کامپیوتری سیکل در حال کار شبیه سازی می شود و کارآموزان می توانند عیب برودتی را تشخیص دهند.

 

این مطلب را هم بخوانید  مقایسه سیستم برودتی VAV و سیستم سرمایش تشعشعی در یک پروژه واقعی

gift

book

یک کتاب جامع و کامل درباره مباحث ارایه شده تقدیمتان می شود.

bookیک لوح فشرده پایان دوره حاوی مطالب مفید آموزشی و جزوات کلاس در جلسه پایانی خدمتتان ارایه می شود.

 

 جزوه کلاسی با مطالب تدریسی و نکات آموزنده

teaبا پذیرایی های به موقع و هر یک و نیم ساعت یک بار کاملاً بازیابی قوا می کنید.

carrierتجربه فوق العاده اساتید در قالب درس و نمونه های عملی در دوره طرح می شود. برای آن می توان قیمت گذاشت؟

 

when

مدت دوره: ۳۰ ساعت
روزهای برگزاری:  دوشنبه و چهارشنبه هاbuy

تاریخ  شروع دوره: اردیبهشت ۹۷

زمان دوره: ۱۷:۳۰ الی  ۲۰:۳۰

سرمایه گذاری: ۹۳۰۰۰۰ تومان

s1 کلیه مدارک ما قابل ترجمه استs1

می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟

اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

 

این مطلب را هم بخوانید  شروع اولین جلسه طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات

tarjomeh2

 

trust

ما هفت سال است که به صورت حرفه ای کلاس های تخصصی تاسیسات مکانیکی و برقی را برگزار می کنیم. می توانید از همکاران پیشکسوت تر درباره ما بپرسید. ولی از همه این ها مهمتر…

ما خودمان همکار شما هستیم.پس می دانیم که همکارمان به چه چیزی نیاز دارد.قصد ما فقط فروش نیست.فراموش نکنید که ما همکار شما هستیم.

منتظر دیدار شما هستیم.

shake hand

 Be Professional

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...