شبکه کنترل
فن آوری شبکه کنترل – بخش دوم
خرداد ۲۴, ۱۳۹۶
سیستم سقف سرد
سیستم سقف سرد – بخش دوم
تیر ۱۴, ۱۳۹۶

سیستم سقف سرد – بخش اول

سیستم سقف سرد

سیستم سقف سرد

سیستم سقف سرد

سیستم سقف سرد

پیشرفت های جدیدی در ادوات کنترل مستقیم دیجیتالی حاصل آمده اند. اکنون می توان از تکنولوژی سقف سرد در موارد بیشتری استفاده نمود. سال ها پیش یکی از اعضای ارشد انجمن تأسیسات آمریکا ASHRAE بنام A.Damon Gowan اظهار نمود که در دهه ۱۹۹۰ ، جهانی شدن برای صنایع تاسیساتی امری اجتناب ناپذیر خواهد بود، ولی همچنین معتقد بود که پذیرش سیستم آحاد متریک (SI) از سوی ایالات متحده، مهم ترین جنبه این جهانی شدن است، همچنین در جریان تبدیل آحاد، ممکن است مهندسین آمریکایی به آشنایی با بسیاری از سیستم ها و دستگاه های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) رایج در اروپا که در آمریکا نامتداول است، علاقه مند شوند.
سیستم سرمایشی سقف سرد یکی از این سیستم هاست که در اسکاندیناوی و اروپا با موفقیت بکار می رود و پیشرفت های اخیر بر گستره کاربرد این سیستم بیش از پیش افزوده اند، این مقاله ضمن تشریح کلی سیستم سقف سرد، به تجزیه و تحلیل دما و رطوبت اندازه گیری شده در ساختمانی که به این روش سرد می شود، خواهد پرداخت.

یک سیستم سقف سرد ممکن انواع بسیاری داشته باشد، اما این مقاله یک نوع این سیستم را که اکنون در اسکاندیناوی مورد استفاده است، شرح می دهد، این سیستم ترکیبی است از یک سیستم هوا رسانی با حجم ثابت و شبکه ای از وسایل سرمایش با آبسرد که نزدیک سقف نصب شده است. (شکل ۱) سیستم هوا رسانی، هوای تازه مورد نیاز و سرمایش نهان (Latent cooling) را فراهم نموده و المنت های سقف سرد نیز سرمایش محسوس (Sensible cooling) اضافی را به عهده دارند.

برای دریافت متن کامل بخش اول این مقاله، کافی است اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را هم بخوانید  بررسی تجربی عملکرد بادگیرها و آب انبار - بخش دوم
اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...