اصول طراحی تاسیسات ساختمانی، بیمارستانی، صنعتی

امتحان طراحی موتورخانه و انتخاب تجهیزات
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵

اصول طراحی تاسیسات ساختمانی، بیمارستانی، صنعتی

 

 بعد از این دوره خواهید توانست به راحتی طراحی کنید

p2 آیا به شما طراحی یک مجتمع تجاری پیشنهاد شده است اما آن را رد کرده اید؟

p2قرار است پروژه ای را طراحی کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

p2آیا پروژه ای را طراحی کرده اید اما کنترلر شما را خلع کرده است؟

p2آیا به طراحی خود اطمینان ندارید و نمی دانید طراحی شما درست است یا غلط؟

p2می خواهید استخدام شوید اما چون طراحی بلد نیستید کار پیدا نمی کنید؟شاید مهمترین چالش امروز ما در علوم مختلف مهندسی، توجه به اصول و رعایت آنها در طراحی های و اجرائیات مهندسی باشد. شاید بسیاری از

PS14

مشکلات پیچیده امروز در سازه های مختلف اداری، تجاری، مسکونی و بیمارستانی با رعایت یک اصل کوچک طراحی و یا اجرا قابل پیش گیری بود. ولی حالا باید با صرف وقت و هزینه بالا چاره ای برای حل آن بی اندیشیم. چه بسیار از این سهل انگاری های مهندسی که بلای جان بشریت شده و باعث از دست رفتن جان بسیاری از افراد در حادثه های طبیعی مانند زلزله و حتی حادثه های عادی مانند آتش سوزی، می شود. دانش مهندسی ما آنقدری پیشرفت داشته است که بتوانیم از بروز این چنین تلفات و خساراتی تا حدامکان جلوگیری کنیم و این مهم مگر با افزایش دانش و تسلط به آخرین مهارت های طراحی و اجرا محقق نخواهد شد.

 

یک طراحی اصولی کم از باقیات صالحات برای یک مهندس نیست چرا که تا زمانی که کاربران از آن ساختمان استفاده می کنند و از آسایش برخوردار هستند، دعای آنها پشت سر شماست.

همه ما به فراگیری اصول یک امر مهم مهندسی از افرادی که سالهاست با این اصول دست و پنجه نرم می کنند نیاز داریم. ما مهندسیم و باید اصولی عمل کنیم و نباید به گونه ای عمل کنیم که همکاران ما در زمینه های دیگر مهندسی در یک سازه و یا حتی مهندسان تاسیسات هم بتوانند پروژه ما رو زیر سوال ببرند. پروژه انجام شده یک مهندس مهریست بر پیشانی او که هیچ وقت در تاریخ فعالیت مهندسی او از پیشانیش پاک نخواهد شد.

HC درباره این دوره:

همواره نبود یک دوره جامع برای مهندسان تاسیسات مکانیکی که در آن بتوانند تمام اصول طراحی انواع مختلف ساختمان را آموزش ببینند احساس می شده است. با توجه به سابقه طراحی و اشراف مدیرعامل آکادمی کاشانه جناب آقای مهندس روح اله واصف، ایشان اقدام به برنامه ریزی دوره ای نمودند که مهندسان تاسیسات در آن بتوانند تمام ریزه کاری طراحی تاسیسات مکانیکی یک ساختمان مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستانی و حتی صنعتی را فراگیرند. لذا این دوره که کامل ترین دوره تاسیساتی به حساب می آید ایجاد شد و تنها در آکادمی کاشانه برگزار می شود.دوره اصول طراحی تاسیسات ساختمانی، بیمارستانی، صنعتی جامع و کامل ترین دوره تاسیسات آموزشگاه مهندسی کاشانه می باشدتاکنون ۲۹ دوره برگزار شده و تجربه بیش از ۲۰۰۰۰ نفرساعت تدریس و مهندسان شرکت کننده در ۳۳ دوره گذشته آموزشگاه کاشانه به ما ثابت کرده است که دانش پذیران بعد از شرکت در دوره اصول طراحی تاسیسات کاشانه قادر به طراحی پروژه های تاسیسات مکانیکی خواهند بود.

GT3

 

این مطلب را هم بخوانید  آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری

when

مدت دوره :۸۰ ساعتbuy
روزهای برگزاری : پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره : اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

زمان دوره : ۱۳:۰۰ الی۱۹:۰۰

HC اهداف دوره:

دانش پذیران پس از شرکت در این دوره که شامل بخش های مختلفی از تاسیسات ساختمانی می باشد، قادر خواهند بود تا یک ساختمان چندین طبقه را با هر نوع کاربری تا قبل از موتورخانه طراحی کنند. با توجه به روند این دوره که در آن تمرین های مختلفی حل و یک پروژه کامل و واقعی توسط شما دانش پذیران در کنار اساتید طراحی می شود، مهندسان شرکت کننده در این دوره به عنوان یک طراحی حرفه ای می توانند از روز بعد از دوره به عنوان یک طراح شروع به کار کنند.بودند دانش پذیرانی که حتی با گرایشات آب، برق، سازه و معماری برای آشنایی با تاسیسات در این دوره شرکت کرده اند و حالا خود قاردند تا تاسیسات ساختمانی خود را طراحی کنند و یا با اشراف یک مهندس تاسیساتی بر آن کنترل و نظارت داشته باشند.

 

what

متاسفانه امروزه هنوز شیوه سنتی مهندسی در ایران رواج دارد و حتی بعضی از مهندسان حرفه ای و به روز ما هم به دلایلی ترجیح می دهند که خیلی  اصول را در زمینه کاری خود رعایت نکنند اما آیا سود مالی و صرف جویی در وقت و هزینه های ضروری ارزش از دست رفتن جان افراد ساکن در آن ساختمان و یا بر باد دادن آبروی چندین ساله یک مهندس را دارد؟یک طراحی اصولی کم از باقیات صالحات برای یک مهندس نیست چرا که تا زمانی که کاربران از آن ساختمان استفاده می کنند و از آسایش برخوردار هستند، دعای آنها پشت سر شماست.همه ما به فراگیری اصول یک امر مهم مهندسی از افرادی که سالهاست با این اصول دست و پنجه نرم می کنند نیاز داریم. ما مهندسیم و باید اصولی عمل کنیم و نباید به گونه ای عمل کنیم که همکاران ما در زمینه های دیگر مهندسی در یک سازه و یا حتی مهندسان تاسیسات هم بتوانند پروژه ما رو زیر سوال ببرند. پروژه انجام شده یک مهندس مهریست بر پیشانی او که هیچ وقت در تاریخ فعالیت مهندسی او از پیشانیش پاک نخواهد شد.

دانش پذیران پس از شرکت در این دوره که شامل بخش های مختلفی از تاسیسات ساختمانی می باشد، قادر خواهند بود تا یک ساختمان چندین طبقه را با هر نوع کاربری تا قبل از موتورخانه طراحی کنند. با توجه به روند این دوره که در آن تمرین های مختلفی حل و یک پروژه کامل و واقعی توسط شما دانش پذیران در کنار اساتید طراحی می شود، مهندسان شرکت کننده در این دوره به عنوان یک طراحی حرفه ای می توانند از روز بعد از دوره به عنوان یک طراح شروع به کار کنند.بودند دانش پذیرانی که حتی با گرایشات آب، برق، سازه و معماری برای آشنایی با تاسیسات در این دوره شرکت کرده اند و حالا خود قادرند تاسیسات ساختمانی خود را طراحی کنند و یا با اشراف یک مهندس تاسیساتی بر آن کنترل و نظارت داشته باشند.

برخی از مباحثی که تدریس می شوند:

 • آب رسانیPS2

 • دفع فاضلاب

 • تهویه مطبوع

 • تاسیسات ویژه

 • گرمایش

 • سرمایش

 • تهویه و بالانس هوا

برای مشاهده ریز سرفصل این دوره لطفا اینجا را کلیک کنید 

when

مدت دوره :۸۰ ساعتbuy
روزهای برگزاری : پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره : اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

زمان دوره : ۱۳:۰۰ الی۱۹:۰۰

p6

who

با توجه به این که طرح ریزی این  دوره در آکادمی کاشانه انجام شده است و طراحان این دوره می دانستند که چه اهدافی را از برگزاری این دوره دنبال می کنند و در نظر دارند تا چه اطلاعاتی را به دانش پذیران انتقال دهند، لذا با توجه به گستردگی مطالب و زمینه های مختلف طراحی تاسیسات، اساتیدی که هرکدام در بحث تدریس و اجرا نمونه هستند در هر یک از بخش های تخصصی انتخاب شده اند و به تدریس در این دوره خواهند پرداخت. همانطور که همواره از اصول انتخاب اساتید کاشانه توانایی آنها در برقراری ارتباط مستقیم بین دانش تئوری و تجربه عملی برای دانش پذیران در طول دوره، می باشد این بار هم اساتید این دوره تجربه بسیار خوبی هم در بحث انتقال تئوریک مطالب دارند و هم هر یک ید طولایی در بخش طراحی و اجرای فازهای مختلف تاسیساتی در ساختمان های با کاربری های مختلف، دارند:

مهندس روح اله واصف: بنیانگذار آکادمی کاشانه، خبرگزاری تاسیسات نیوز و فروشگاه اینترنتی تاسیسات بوک. مدیر عامل مهندسین مشاور کاشانه. دارای پروانه اشتغال پایه یک از سازمان نظام مهندسی. عضو حرفه ای جامعه مهندسان تاسیسات آمریکا.نویسنده و مترجم.

 • مباحث HVAC، آب و فاضلاب، حریق، تهویه مطبوع
این مطلب را هم بخوانید  طراحی سیستم های اعلام و اطفاء حریق

مهندس انجرقلی: مدیرعامل شرکت تبادل کار

 • مبحث سایکرومتریک

مهندس امیر مرادیان: فوق لیسانس معماری و طراح.

 • معماری

مهندس یونسی: طراح حرفه ای بیمارستان

 • طراحی گازهای طبی

when

مدت دوره :۸۰ ساعت
روزهای برگزاری : پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره : اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

زمان دوره : ۱۳:۰۰ الی۱۹:۰۰

سرمایه گذاری: ۲,۰۵۰,۰۰۰ تومان

register

Ven2

gift

book ۴ جلد کتاب

O.2O.3O.4O.5

p5 ۱۰۰۰ صفحه جزوه چاپی و در قالب لوح فشرده تقدیم حضورتان می شود

mp3 نکند پس از کلاس مطالبی را فراموش کنیم و یا حتی در جلسه ای از کلاس نتوانیم شرکت کنیم! نگران نباشید. صدای استاد در هر کلاس ضبط و در پایان کلاس به شرکت کنندگان تقدیم می شود.

teaشش ساعت کلاس که باعث ترکیدگی مغز می شود! نگران نباشید، با پذیرایی های به موقع و هر یک و نیم ساعت یک بار کاملاً بازیابی قوا می کنید.

bookDVD حاوی استاندارد ها و مراجع و منابع داخلی و خارجی که باید مطالعه کنید

carrierتجربه فوق العاده اساتید درقالب درس و مثال و پروژه و حل آن در دوره طرح می شود. برای آن می توان قیمت گذاشت؟

p4 نرم افزارهای دوره:
DUCT SIZING,DUCT DESIGN
PSYCHROMETRIC  CHART UTILITY
FAN  CURVE  ANALYSIS
AIR  MIXTURE  SOLUTIONS

b2

m01

 

when

مدت دوره: ۸۰ ساعتbuy

روزهای برگزاری: پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره: اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

زمان دوره : ۱۳:۰۰ الی ۱۹:۰۰
سرمایه گذاری : ۲,۰۵۰,۰۰۰ تومان

شما با گذراندن این دوره بی شک طراح تاسیسات خواهید شد

و طراحی حداقل انتظاری است که از شما بعد از گذشت ۸۰ ساعت می رود.

 

s1همه آموزشگاه ها مدرک قابل ترجمه ندارندs1

 “دارای ارزش ترجمه” به چه معناست؟

می دانیم که پس از گذراندن موفق یک دوره آموزشی لازم است آموزش دهنده به دانشپذیر مدرکی مبنی بر شرکت موفق در کلاس آموزشی اعطا نماید. امروزه آموزش در بسیاری از سازمان ها، ارگان ها، شرکت ها و آموزشگاه ها در سراسر کشور انجام می پذیرد. صرف نظر از کیفیت این آموزش ها این سوال مطرح است که مدارک پایانی چه ارزشی دارند؟ آیا هر کسی می تواند چنین دوره هایی برگزار کند؟

اگر آموزشگاه دارای مجوزهای خاصی باشد مدارک پایان دوره ای صادر می نماید که دارای ارزش ترجمه است. یعنی این که پس از صدور مدرک، در صورت تمایل دانشپذیر، وی  می تواند به یکی از دارالترجه های رسمی کشور – که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کنند – مراجعه نماید تا مترجم رسمی – دارای مجوز از قوه قضاییه – مدرک مورد نظر را ترجمه نماید. این مدرک پس از ترجمه به وزارت دادگستری ارسال می گردد تا صحت مدرک و ترجمه آن تایید شود. سپس به وزارت امور خارجه ارسال می گردد تا تایید نهایی شود. حال این مدرک به عنوان یک مدرک معتبر و تایید شده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در هر کجای جهان قابل ارایه می باشد.

tarjomeh2

 

این مطلب را هم بخوانید  سرمایش توسط هوای فشرده به کمک لوله گردبادی- بخش اول

مدت دوره :۸۰ ساعت
روز برگزاری :پنج شنبه ها

تاریخ شروع دوره : اردیبهشت ماه ۹۶
زمان دوره : ۱۳:۰۰ الی ۱۹:۰۰

سرمایه گذاری : ۲,۰۵۰,۰۰۰ تومان

register

 

 

 

 

trust

shake hand

Be Professional

 

جهت ثبت نام در دوره مورد نظر،لطفاً فرم زیر را پر و ارسال نمایید.

نام و نام خانوادگی (الزامی)

ایمیل (الزامی)

شماره موبایل (الزامی)

دوره های آموزشی مورد تقاضا

 

 

 

 

اشتراک رایگان تاسیسات نیوز
هفته نامه تاسیسات نیوز تنها نشریه الکترونیکی تاسیسات ایران است. با عضویت در سایت کاشانه این نشریه را هرهفته در میل باکس خود رایگان دریافت کنید.البته عضویت مزایای دیگری نیز دارد...